REKLAMA
ZOOM NA SPÓŁKI

Rosja modernizuje okręty podwodne

2016-05-05 12:05
publikacja
2016-05-05 12:05

Rosja modernizuje okręty podwodne, przeznaczone do zwalczania lotniskowców. Jednostki projektu 949 Antej zostaną wyposażone w naddźwiękowe rakiety Cyrkon. Jak twierdzą rosyjscy eksperci, pociski te są w stanie przełamać amerykańską obronę przeciwrakietową.

fot. / / mil.ru

Według portalu Rambler.ru, okręty Antej zostaną również wyposażone w wyrzutnie rakiet Kalibr, a także w torpedy i miny nowej generacji. W podobny sprzęt rosyjska armia wyposaża też krążowniki, w tym o napędzie atomowym. W pierwszej kolejności: Admirała Nachimowa i Piotra Wielkiego.

Naddźwiękowe rakiety Cyrkon nie są przystosowane do przenoszenia ładunków jądrowych, ale jak poinformowała agencja Ria Novosti, trwają już prace nad superszybkimi rakietami zdolnymi do przenoszenia ładunków masowego rażenia. Kilka dni temu Moskwa poinformowała o rozpoczęciu budowy sześciu korwet rakietowych, które zostaną wyposażone w wyrzutnie rakiet Kalibr. Zlecenia dostały między innymi stocznie w Petersburgu i na anektowanym Krymie.

Niezależni eksperci zwracają uwagę, że Rosja w krótkim czasie zamierza stać się jedną z morskich potęg militarnych. Przypominają przy tym, że o ile rosyjski przemysł zbrojeniowy udoskonalił uzbrojenie okrętów, to same jednostki nie należą do najnowszej generacji. Budowę okrętów podwodnych klasy 949, do których należał między innymi "Kursk", zakończono w roku 1996 roku.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/ zr

Źródło:IAR
Tematy
Orange Nieruchomości
Orange Nieruchomości
Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~gość
Brawo bracia słowiańscy Rosjanie, brawo Putin! Już niedługo ujrzymy upadek banksterów rządzących USA, tylko nie dać się sprowokować koszernym macierewiczom i kaczyńskim!
~ja
Lipe mają ..dzieci w przedszkolu mogą straszyć

Powiązane: Rosja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki