REKLAMA
WAŻNE

Pragma Inkaso liczy na wzrost przychodów o ponad 10 proc. rocznie

2014-06-03 13:27
publikacja
2014-06-03 13:27

Pragma Inkaso w strategii na lata 2014-2016 zakłada wzrost przychodów netto o ponad 10 proc. rocznie i chce corocznie wypłacać dywidendę w wysokości nie niższej niż 1 zł na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

"Grupa realizując strategię powinna zwiększać przychody netto o ponad 10 proc. rocznie, zachowując przy tym poziom zobowiązań finansowych nie przekraczający 200 proc. kapitałów własnych oraz wskaźnik rocznej rotacji aktywów z podstawowej działalności w wysokości minimum 350 proc." - napisano w komunikacie.

"Celem Grupy jest osiągnięcie w okresie realizacji Strategii rentowności kapitałów własnych na poziomie przekraczającym 15 proc." - dodano.

Spółka podała, że jednym z jej celów strategicznych jest zachowanie obecnej polityki dywidendowej zakładającej przeznaczanie istotnej część wypracowanego zysku na dywidendę.

"Grupa będzie dążyć do wypłacania akcjonariuszom corocznie dywidendy w wysokości nie niższej niż 1 zł na akcję, chyba że istotny interes Grupy będzie przemawiał za dywidendą niższą lub jej nie wypłacaniem w danym roku" - napisano w komunikacie.

Pragma Inkaso podała, że zamierza stopniowo zmniejszać średni koszt finansowania przechodząc z finansowania obligacjami w kierunku oparcia się w przeważającym stopniu na finansowaniu kredytami bankowymi.

"Spółka nie wyklucza rozpoczęcia starań o pozyskanie koinwestora, który zapewni tanie finansowanie dłużne, pozwalające zmniejszyć koszty finansowe i zwiększyć tym samym rentowność, a docelowo umożliwiające znaczące zwiększenie skali działalności faktoringowej" - napisano w komunikacie. (PAP)

seb/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki