REKLAMA
Dzień domów w Bankier.pl. Dziś specjalne wydanie serwisu. Debata o 12:00

Polska w dół w "Globalnym raporcie konkurencyjności"

2017-09-27 13:06
publikacja
2017-09-27 13:06

Polska zajęła 39. miejsce w opublikowanym przez Światowe Forum Gospodarcze raporcie o konkurencyjności. "Globalny raport konkurencyjności" został przygotowany przy współpracy Narodowego Banku Polskiego. Opracowanie powstało na podstawie ankiet wypełnianych przez przedsiębiorców. W tym roku pierwszy raz zapytano o zdanie także osoby prowadzące najmniejsze firmy.

fot. / / YAY Foto

Piotr Boguszewski z NBP podkreśla, że ogólne warunki prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce są dość dobre. Jest to zasługą między innymi dużego rynku sprzyjającego konkurencyjności, a także stabilnej sytuacji ekonomicznej. Piotr Boguszewski dodaje, że poprawy wymagają na przykład przepisy podatkowe, które są skomplikowane. Podkreśla, że takie problemy zgłaszają zwłaszcza osoby prowadzące małe, często jednoosobowe firmy.

Według raportu, najbardziej konkurencyjne gospodarki świata to: Szwajcaria, Stany Zjednoczone i Singapur.

Rok temu Polska zajęła w rankingu 36. miejsce. Eksperci NBP podkreślają jednak, że od tego czasu dokonano istotnych zmian w sposobie tworzenia rankingu, dlatego najnowszy odczyt nie do końca można porównywać z ubiegłorocznym.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Arkadiusz Augustyniak/dw

Źródło:IAR
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki