RAPORT BIEŻĄCY NR 24/04 DOTYCZY OŚWIADCZENIA ZARZĄDU, DYREKCJI I ZWIĄZKÓW
ZAWODOWYCH W SPRAWIE PRZEJĘCIA SPÓŁKI PRZEZ IVAX.
ZARZĄD, DYREKCJA I ZWIĄZKI ZAWODOWE POLFY KUTNO
ZDECYDOWANIE POPIERAJĄ PRZEJĘCIE SPÓŁKI PRZEZ FIRMĘ IVAX:
¡ Przejęcie przez IVAX daje Spółce podstawy do realizacji strategii dynamicznego rozwoju.
¡ W przeciwieństwie do Recordati, IVAX zadeklarował rozbudowę zdolności produkcyjnych zakładu w Kutnie oraz przekazanie wiedzy i technologii rozwijających portfel produktów Spółki.
¡ IVAX wspiera Polfę Kutno w procesie połączenia z JELFĄ.
REKOMENDUJĄ ODRZUCENIE OFERTY FIRMY RECORDATI:
¡ Recordati nie podjęło dialogu z władzami Spółki i jej pracownikami , co świadczy o wrogim charakterze ogłoszonego wezwania.
¡ Recordati nie przedstawiło Spółce zamiarów w zakresie strategii rozwoju.
¡ Recordati zamierza przejąć kontrolę nad Polfą Kutno kupując tylko 49.99% jej akcji, co może prowadzić w przyszłości do konfliktów pomiędzy akcjonariuszami odnośnie strategii rozwoju Spółki i zakłócać w ten sposób jej funkcjonowanie.
.
Wobec braku wystarczających informacji dotyczących planów Recordati odnośnie Spółki, Zarząd i Dyrekcja oświadczają iż na dzień dzisiejszy nie widzą możliwości zarządzania Spółką po przejęciu nad nią kontroli przez Recordati.
Zarząd i Dyrekcja nie mogą wziąć odpowiedzialności za realizację strategii Spółki i jej przyszłą wartość, jeśli kontrolującym inwestorem Polfy Kutno stanie się Recordati.
Data sporządzenia raportu: 26-04-2004