REKLAMA

Polenergia dokona odpisu na ok. 43 mln zł w zw. z projektem spółki zależnej

2016-10-11 08:53
publikacja
2016-10-11 08:53
Polenergia dokona odpisu na ok. 43 mln zł w zw. z projektem spółki zależnej
Polenergia dokona odpisu na ok. 43 mln zł w zw. z projektem spółki zależnej
fot. energa / / materiały dla mediów

PPG Pipeline Projektgesellschaft mbH (PPG) - spółka zależna Polenergii - odstąpiła od opcji zakupu 100% akcji udziałów w Inwestycyjnej Spółce Energetycznej – IRB Sp. z o.o. (IRB), podała Polenergia. Spółka zdecydowała o dokonaniu odpisu księgowego aktywów związanych z projektem, którego wpływ na skonsolidowany wynik netto wyniesie ok. 43 mln zł.

fot. theta / / thetaXstock

IRB poprzez swoje spółki zależne (spółki projektowe) posiada prawa do budowy gazociągu o łącznej długości ok 150 km (z tego 118 km na terenie Niemiec) i przepustowości 5 mld m3/rok, łączącego polski i niemiecki system gazowy (Projekt).

"Wskazana powyżej decyzja spowodowana była niemożnością uzgodnienia zasad i warunków realizacji projektu na terenie Polski, co było warunkiem koniecznym zakupu IRB" - czytamy w komunikacie.

W związku z powyższym, 10 października 2016 roku zarząd podjął decyzję o dokonaniu odpisu księgowego aktywów związanych z projektem, który ma charakter niegotówkowy.

"Wpływ na wynik netto wynosić będzie ok. 43 mln zł i zostanie ujęty w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym spółki. Powyższy odpis będzie, zgodnie z przyjętą definicją, bez wpływu na wynik EBITDA" - czytamy także.

Polenergia S.A. - notowana na GPW - jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia. Większościowym akcjonariuszem spółki jest Kulczyk Investments.

Źródło:
Tematy
Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~Polak
i bardzo dobrze ,że rzad blokuje dostawy z Niemiec , oszukują Polske i budują połączenie z Rosją to niech sobie sami zużywają ten gaz lub sprzedaja innym . Rosja Niemcom sprzeda po 250 dolarów a Niemcy nam odsprzedadzą po 350, i wtedy rura będzie wykorzystana ekonomicznie.
~aaaaa
„niemożnością uzgodnienia zasad i warunków realizacji projektu na terenie Polski” - komu zależało na uwaleniu mądrego projektu?
~jurek35
Czy czasami nie działa dobra zmiana która się mści że innym się powiodło?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki