REKLAMA

PKO BP zatrudni kolejne niepełnosprawne osoby

2019-10-23 10:49
publikacja
2019-10-23 10:49

PKO BP zwiększy liczbę zatrudnianych osób niepełnosprawnych w swoich placówkach. Bank podpisał w środę porozumienie w ramach programu "Praca-Integracja" – poinformował wiceprezes banku Piotr Mazur.

/ fot. phovoir / YAY Foto
PKO Bank Polski podpisał w środę porozumienie z Państwowym Funduszem Osób Niepełnosprawnych w ramach programu "Praca-Integracja". Dotąd do programu przystąpiły Poczta Polska, Grupa Enea i PKN Orlen.

Pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz podkreślił podczas konferencji prasowej, że inicjatywa skierowana jest do największych spółek, które chcą niepełnosprawnych aktywizować zawodowo i oferować im stabilne i dobre zatrudnienie. Jego zdaniem są to pracodawcy wrażliwi społecznie.

PKO Bank Polski w ramach porozumienia w 2-3 miesiące zatrudni w swoich placówkach kolejne osoby niepełnosprawne na dwóch stanowiskach: specjalista ds. monitoringu i ekspert ds. sprzedaży. Na początku oferuje 25 miejsc pracy.

Trwa proces wyłaniania organizacji pozarządowej, która pomoże znaleźć konkretne osoby na oferowane stanowiska pracy w banku. Wiceprezes banku, mówiąc o wadze podpisanego porozumienia, zwrócił uwagę, że praca jest ważna dla osób niepełnosprawnych, bo daje im satysfakcję i są oni w nią bardzo zaangażowani, bo czują się docenieni i potrzebni.

"Mogę obserwować od dłuższego czasu, niemalże codziennie, osoby niepełnosprawne, które pracują u nas. Widzę ich zaangażowanie i błysk w oczach, że mają tę pracę. Takiego błysku nie widzę wśród osób w pełni sprawnych. Jestem pewny, że osoby niepełnosprawne znajdą dobrą atmosferę wśród pracowników PKO Banku Polskiego" – zaznaczył wiceprezes banku.

Dodał też, że PKO BP jest największą spółką na polskiej giełdzie i ma wiele osiągnięć, ale to porozumienie będzie na pierwszym miejscu wśród osiągnięć banku.

"Pomoc osobom niepełnosprawnym to jest to, czym się będziemy mogli szczycić" – powiedział i dodał, że bank od wielu lat działa na rzecz niepełnosprawnych, ułatwiając im również dostęp do swoich usług

Prezes PFRON Marlena Maląg wyraziła satysfakcję z tego, że programy prozatrudnieniowe cieszą się powodzeniem. "Zależy nam na tym, by osoby niepełnosprawne funkcjonowały w przestrzeni publicznej" – przyznała.

Przypomniała także, że pakiet programów PFRON "Aktywni plus", w którego ramach działają programy "Praca-Integracja", "Absolwent" i "Stabilne zatrudnienie", otwiera rynek pracy dla osób niepełnosprawnych. Budżet tych trzech programów wynosi 24 mln zł.(PAP)

tor/ joz/

Źródło:PAP
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
cowabunga
Proponuję zatrudnić pana JOKERa - on się ciągle uśmiecha - wyrobi wam target. Pozdrowienia
wizytator
Czyli cięcia kosztów ciąg dalszy.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki