REKLAMA

Nowy portal społecznościowy Trumpa zhakowany w ciągu kilku godzin

2021-10-21 19:41
publikacja
2021-10-21 19:41
Nowy portal społecznościowy Trumpa zhakowany w ciągu kilku godzin
Nowy portal społecznościowy Trumpa zhakowany w ciągu kilku godzin
fot. Naresh777 / / Shutterstock

Nowy portal społecznościowy byłego prezydenta USA Donalda Trumpa, nazwany TRUTH Social i uruchomiony w środę w pierwszej wersji testowej tylko "dla zaproszonych gości" został zhakowany po kilku godzinach - podaje w czwartek amerykański "Newsweek".

Reporter "Washington Post" specjalizujący się w technologii Drew Harwell poinformował na Twitterze, że nie zaproszonym użytkownikom udało się stworzyć konta w serwisie, a sam Harwell zarejestrował się jako Mike Pence.

Zhakowane zostało też konto "donaldjtrump", ale nie wiadomo, czy należy ono naprawdę do byłego prezydenta.

Dziennikarz australijskiego portalu technologicznego The Daily Dot Mikael Thalen napisał na Twitterze, że zdołał stworzyć na TRUTH Social konto jako @donaldtrump, "chociaż serwis nie jest jeszcze oficjalnie otwarty".

W następnym tweecie Thalen poinformował, że mobilna wersja testowa beta serwisu Trumpa jest już offline.

Próbna wersja portalu Trumpa BETA ma zostać uruchomiona w przyszłym miesiącu, a ogólnokrajowa premiera serwisu Trumpa zaplanowana jest na pierwsze miesiące 2022 roku - podaje "Newsweek".

"Stworzyłem TRUTH Social i TMTG, by stawić czoła tyranii Big Tech. Żyjemy w świecie, gdzie talibowie są ogromnie obecni na Twitterze, a mimo to wasz ulubiony amerykański prezydent został uciszony" - powiedział w środę Trump, cytowany w komunikacie wydanym przez jego nowo utworzoną spółkę Trump Media and Technology Group (TMTG).

Jak napisano w komunikacie, spółka Trumpa ma misję "stworzenia rywala dla konsorcjum liberalnych mediów" i "walki przeciwko Big Tech". Oprócz stworzenia TRUTH (ang. "prawda"), firma Trumpa planuje uruchomić serwis streamingowy TMTG+, który ma oferować "nie lewicową rozrywkę, wiadomości i podcasty".

Trump, który kiedyś traktował Twitter "jako swój ulubiony megafon" został zablokowany przez ten komunikator i zawieszony bezterminowo na Facebooku, Instagramie i YouTubie po ataku jego zwolenników na Kapitol 6 stycznia z uwagi na "ryzyko, że będzie podżegał do przemocy" - przypomina "Newsweek".

W maju były prezydent stworzył nową sekcję swojej strony internetowej nazwaną "Z biurka Donalda J. Trumpa", jednak blog został wkrótce zarzucony, ponieważ miał zbyt mało odwiedzających - podaje tygodnik.

Inicjatywa TRUTH Social jest już kolejną próbą stworzenia prawicowej alternatywy dla mediów społecznościowych głównego nurtu. Choć sieci takie jak Parler, Gab, czy Rumble cieszą się stosunkową popularnością w kręgach prawicy, to wciąż są niszowe. Podobny los spotkał portal GETTR, klon Twittera stworzony przez byłego doradcę Trumpa Jasona Millera. (PAP)

fit/ tebe/

arch.

Źródło:PAP
Tematy
Połącz pożyczki lub kredyty z innych banków. Spłacaj jedną wygodną ratę.

Połącz pożyczki lub kredyty z innych banków. Spłacaj jedną wygodną ratę.

Komentarze (27)

dodaj komentarz
samsza
Pewne osoby zarzekają się, że jakieś miejsca np. portal, "pod krzyżem", macica lub tam gdzie obowiązuje uchwała anty-LGBT są "no fun", a następnie zjawiają się tam w pełni wyposażeni...
jpelerj
Wygląda, że robili chyba na licencji Albicli. Gazeta Polska pomogła kolegom w potrzebie? LOL
jarunia
a wolne sądy co na takie, łamanie Konstytucji?
300_pala
Od śledztwa jest FBI a nie sądy znafco
langdon25
Oj oj Facebook dla opalonych marchewką pajaców zhakowali hahahahaha

Ale nam szkoda :-)

Ubaw po pachy
lorelie
lewactwo jest bez kultury jak Sikorski, pod płaszczykiem wolności słowa wprowadza cenzurę
300_pala
Biednemu zawsze wiatr w oczy….
Może nie zapłacił za usługi jak Gulianiemu
pozhoga odpowiada 300_pala
Łatwo jest być bogatym - np. w Bulandzie po nieświętej magdalence...
czarny_bambo
Jak to mowi Elon Musk, po to sie tworzy testowe rakiety by nie od razu lecialy w kosmos.
jas2
Można Trumpa nie lubić ale blokowanie prezydentowi (obecnie już byłemu) dostępu do mediów, w tym do mediów społecznościowych, nie jest przejawem demokracji.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki