REKLAMA

Niedyskretny lunch z Elonem Muskiem i Donaldem Tuskiem z najnowszej książki „Financial Times”

Katarzyna Wiązowska2023-12-03 12:00redaktor Bankier.pl
publikacja
2023-12-03 12:00

Największe osobowości świata biznesu, finansów, polityki, sztuki i sportu to goście „Financial Times”, z którymi dziennikarze tej redakcji przeprowadzili dotychczas ponad tysiąc wywiadów. Teraz 51 z nich można teraz przeczytać w najnowszej książce „Lunch z liderami. Drugie danie”.

Niedyskretny lunch z Elonem Muskiem i Donaldem Tuskiem z najnowszej książki „Financial Times”
Niedyskretny lunch z Elonem Muskiem i Donaldem Tuskiem z najnowszej książki „Financial Times”
fot. Katarzyna Wiązowska /

Elon Musk, Richard Branson, Donald Trump, Edward Snowden oraz Donald Tusk - jako jedyny Polak, to tylko niektóre osobistości, z którymi dziennikarze „Financial Times” przeprowadzili długie i szczere wywiady. Dotychczas było ich ponad tysiąc. Opublikowano je na łamach tego pisma.

Rozmowy przy dobrym jedzeniu i winie

Zasadą każdego z wywiadów było to, że gość wybierał restaurację, a wydawca regulował rachunek. Rozmówcy rozluźniali się przy jedzeniu i butelce wina, co pozwalało na większą otwartość, autentyczność, a nawet niedyskrecję.

Jak twierdzi Alec Russel, redaktora naczelny Financial Times Weekend, najważniejszy element udanego lunchu to „elektryzująca atmosfera, dzięki której łatwiej o interesującą rozmowę”.

Przy każdym z wywiadów opublikowany jest także rachunek za dany lunch, dzięki czemu wiadomo, co lubią jadać i w jakich trunkach gustują rozmówcy.

Co zrobi Musk, gdy się zestarzeje?

W najnowszej książce „Lunch z liderami. Drugie danie” można poznać bliżej wielkich ludzi sukcesu, liderów, osoby, które kształtują świat i wpływają na bieg historii.

Dlaczego Elon Musk angażuje się w głupie gierki w social mediach, które mogą go drogo kosztować? Jaka jest jego ulubiona restauracja? Ile ma dzieci i co zrobi, gdy się zestarzeje? – o tym wszystkim można przeczytać w jednym z wywiadów.

Czytając książkę, można się również dowiedzieć, co według Richarda Bransona jest kluczem do zarządzania firmą, dlaczego przestał jeść wołowinę i co pociąga go w kosmosie? Wiadomo też, w jaką branżę zamierza wkrótce zainwestować i w jakich dziedzinach pobił rekordy świata.

Dlaczego Trump nie pije alkoholu?

Sięgając po „Lunch z liedrami. Drugie danie” można też bliżej poznać Donalda Trumpa. Czytelnicy dowiedzą się, od czego rozpoczął swój biznes, co stanowi serce jego imperium, ale także jakie jest jego ulubione danie i dlaczego nie pije alkoholu. Przeczytają także, na co nie mógł sobie pozwolić Bernard Arnault, właściciel 70 luksusowych marek, od Louis Vuittona i Diora po Hennessy’ego i Dom Pérignon, a nawet czego nauczyła się od inwestorów aktorka Gwyneth Paltrow.

Jedynym polskim gościem „Financial Times” był Donald Tusk. W trakcie czytania rozmowy z nim stanie się jasne, dlaczego zajął się polityką, jaką zupę lubi najbardziej i dlaczego z wiekiem stał się bardziej konserwatywny, niż był w młodości.

Nie tylko ludzie biznesu i polityki

Wśród wywiadów znajdują się rozmowy z Edną O’Brien, znaną pisarką, a także Erikiem Cantoną, ekscentrycznym filozofem piłki nożnej. Przeczytać można też rozmowę z młodą Baną Al-Abed – dziewczynką z Syrii, która stała się twarzą Aleppo podczas oblężenia tego miasta przez syryjskie siły rządowe.

W książce można przeczytać też wywiady z osobami, które Alec Russel nazywa „kanaliami”. Choć, jak twierdzi, miał dylemat moralny, czy powinny one być przeprowadzone również z nimi, to zapytani o to czytelnicy pisma, prawie jednogłośnie sobie tego zażyczyli. Stąd też wśród rozmówców znalazł się chociażby Emmerson Mnangagwa, zwany „Krokodylem” – prezydent Zimbabwe.

Rozmowy z gośćmi Financial Times zostały podzielone na kilka kategorii m.in. „Polityka i władza”, „Milenialsi”, „Sybaryci”, „Myśliciele i kreatorzy”, „Sztuka robienia pieniędzy”, „Gwiazdy literatury, sceny i ekranu” czy „Klub miliarderów”. Dlatego każdy czytelnik powinien znaleźć tam dla siebie coś interesującego.

Źródło:
Katarzyna Wiązowska
Katarzyna Wiązowska
redaktor Bankier.pl

Dziennikarka prasowa i internetowa. Z wykształcenia ekonomistka, PR-owiec i psycholog komunikacji medialnej. Bliskie jej są tematy dotyczące rynku pracy, przedsiębiorczości i kreatywności. Lubi rozmawiać z ludźmi, poznawać ich historie, również biznesowe. Z pasji – kinomanka. Telefon: 501 208 998

Tematy
Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Komentarze (7)

dodaj komentarz
max5000
Niemiec z Sopotu zaszedł tak wysoko tylko dzięki makreli
zops
Najpierw miliard na początku lat 90-tych...
HardMetal
Taki z niego Niemiec jak i z ciebie.
HardMetal
Jest napisane KOMENTARZY 2 a nie widać żadnego. Tak jest w wielu wątkach. Czemu?
and00
Cenzura

"Ustawa o usługach cyfrowych (The Digital Services Act, DSA), która wejdzie w życie w UE 25 sierpnia, nakłada na korporacje ... obowiązek moderowania treści"

Na Bankierze i tak nie jest najgorzej

Powiązane: Donald Trump

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki