REKLAMA

NWZ Selvity zdecydowało o emisji akcji serii C

2020-05-26 17:38, akt.2020-05-26 19:49
publikacja
2020-05-26 17:38
aktualizacja
2020-05-26 19:49
Selvita

NWZ Selvity zdecydowało we wtorek o podwyższeniu kapitału zakładowego w drodze emisji akcji serii C z wyłączeniem prawa poboru - wynika z uchwał NWZ. W środę, 27 maja, rozpocznie się proces budowania księgi popytu.

Kapitał zakładowy miałby zostać podwyższony o nie więcej niż 2.384.245 akcji, co stanowi ok. 15 proc. obecnego kapitału zakładowego spółki.

Emisja nowych akcji będzie przeprowadzona w formie bezprospektowej oferty publicznej i zostanie skierowana do inwestorów kwalifikowanych oraz inwestorów niebędących inwestorami kwalifikowanymi, którzy obejmą akcje o wartości co najmniej 100 tys. euro.

Uchwała emisyjna przewiduje prawo pierwszeństwa, którego realizacja pozwoli dotychczasowym akcjonariuszom spółki, będącym inwestorami kwalifikowanymi, na utrzymanie dotychczasowego udziału w akcjonariacie spółki.

Rolę globalnego koordynatora i prowadzącego księgę popytu w procesie oferty publicznej pełni Ipopema Securities.

Proces budowania księgi popytu rozpocznie się 27 maja.

Zapisy na akcje serii C mogą być składane w terminie od 29 maja od godziny 12:00 do 2 czerwca do godz. 16:00 (CET). Przewiduje się, że podjęcie przez zarząd uchwały o przydziale akcji serii C nastąpi ok. 3 czerwca 2020 r.

Zarząd spółki poinformował również o zamiarze zawarcia pomiędzy spółką, Ipopemą oraz członkami zarządu spółki: Bogusławem Sieczkowskim, Miłoszem Gruca, Edytą Jaworską oraz Mirosławą Zydroń umowy lock - up na okres 12 miesięcy począwszy od daty przydziału akcji serii C.

Selvita planuje pozyskać z emisji akcji ok. 90 mln zł, które przeznaczone będą na przyspieszenie rozwoju spółki i zwiększenie skali jej działalności na rynku globalnym.

"Od roku Selvita rośnie w tempie 40 proc. Przygotowujemy się do tego, aby kontynuować dynamiczny rozwój firmy także w kolejnych latach. Planowane akwizycje pozwolą nam nie tylko nadal szybko zwiększać skalę biznesu, ale również poszerzyć nasze kompetencje, co przyczyni się do wzmocnienia naszej pozycji konkurencyjnej na globalnym rynku przedklinicznych CRO. Na ten cel przeznaczymy zdecydowaną większość środków, jakie pozyskamy z emisji akcji" – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, Bogusław Sieczkowski, współzałożyciel, istotny akcjonariusz oraz prezes Selvity.

Jak podano w komunikacie, w kręgu zainteresowania spółki znajdują się podmioty z komplementarną ofertą usług oraz te, które mogą przyczynić się do zwiększenia jej skali działalności. Pierwsze transakcje będą obejmowały mniejsze podmioty, o jednostkowych przychodach w przedziale 2-20 mln euro. Wśród kryteriów jakościowych, wybierając cel przejęcia, Selvita wybierać będzie podmioty uzupełniające portfolio usług w obszarze odkrywania leków (ang. Drug Discovery) oraz usług regulacyjnych (ang. Regulatory Studies).

Do końca 2023 r. spółka zamierza zrealizować trzy akwizycje, a pierwszą z nich planuje przeprowadzić jeszcze w tym roku. Na przejęcia w ciągu trzech lat spółka planuje wydać od 150 do 200 mln zł. Na ten cel Selvita zamierza przeznaczyć zdecydowaną większość środków (ok. 70 mln zł) z emisji akcji serii C.

Ok. 20 mln zł z emisji spółka chce przeznaczyć na budowę Centrum Usług Laboratoryjnych o powierzchni badawczej 4.000 m kw. Dzięki inwestycji Selvita chce zwiększyć powierzchnię badawczą do 10.000 m kw. Rozpoczęcie inwestycji zaplanowane jest na przyszły rok, a budynek ma być oddany do użytku na przełomie 2022/2023 r. (PAP Biznes)

pel/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki