REKLAMA
PIT 2023

Mniej niż milion nowych bezrobotnych w Ameryce

2020-08-13 14:30
publikacja
2020-08-13 14:30

Tygodniowa liczba osób ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych po raz pierwszy od marca spadła poniżej miliona.

Mniej niż milion nowych bezrobotnych w Ameryce
Mniej niż milion nowych bezrobotnych w Ameryce
fot. Scherl / / FORUM

W tygodniu zakończonym 8 sierpnia po zasiłek dla bezrobotnych wystąpiło 963 tysiące Amerykanów – poinformował w czwartek Departament Pracy. To aż o 228 tysięcy mniej niż tydzień wcześniej, gdy zarejestrowano 1,191 mln (korekta z 1,186 mln) wniosków o „kuroniówkę”.

Ekonomiści szacowali, że po zasiłek zgłosiło się ok. 1,14 mln Amerykanów. Od kilku tygodni liczba nowo rejestrowanych bezrobotnych utrzymywała się powyżej miliona. To więcej niż podczas jakiejkolwiek recesji w ciągu ostatnich 60 lat. Jednocześnie jest to zdecydowanie mniej niż kilkanaście tygodni temu (6,8 mln pod koniec marca; 3,8 mln pod koniec kwietnia).

Liczba osób pobierających zasiłek dla bezrobotnych w tygodniu zakończonym 1 sierpnia wyniosła 15,49 mln i była o 604 tys. niższa niż tydzień wcześniej – dodał Departament Pracy.

Warto odnotować, że wraz z końcem lipca wygasła hojna, federalna dopłata do stanowych zasiłków w kwocie 600 USD tygodniowo. To wsparcie prowadziło do patologicznych sytuacji – w wielu przypadkach bezrobotny otrzymywał zasiłek wyższy od swojego ostatniego wynagrodzenia. W zeszłym tygodniu prezydent Donald Trump wydał dekret wykonawczy przewidujący wypłacanie dodatkowego zasiłku dla bezrobotnych w kwocie 400 USD tygodniowo.

KK

Źródło:
Tematy
Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 9,83%)

Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 9,83%)

Komentarze (10)

dodaj komentarz
marcinn89
Dziwne sytuacje się dzieją w tym kraju i na świecie. Tydzień temu czytałem na blogu Kejti jak kobieta w ciągu jednego dnia zarobiła ok 4000 zł przez Internet, więc już mnie nic nie zdziwi, gdzie normalnie człowiek musi calutki miesiąc na taką kasę harować (najlepiej wpisać sobie w wyszukiwarce google blog kejti i sprawdzić). Dziwaczne Dziwne sytuacje się dzieją w tym kraju i na świecie. Tydzień temu czytałem na blogu Kejti jak kobieta w ciągu jednego dnia zarobiła ok 4000 zł przez Internet, więc już mnie nic nie zdziwi, gdzie normalnie człowiek musi calutki miesiąc na taką kasę harować (najlepiej wpisać sobie w wyszukiwarce google blog kejti i sprawdzić). Dziwaczne rzeczy się dzieją po tej całej pandemii i według mnie będzie jeszcze gorzej dla niektórych.
marcinn89
Bardzo dziwne sytuacje się wyprawiają w tym kraju i na całym świecie. Jakoś kilka dni temu czytałem na blogu Kejti jak dziewczyna tylko w jeden dzień zarobiła ok 4000 zł pracując w domu przez Internet, więc już mnie naprawdę nic nie zdziwi, gdzie normalny człowiek musi przez cały miesiąc na taką kasę harować (najlepiej wpisać sobie Bardzo dziwne sytuacje się wyprawiają w tym kraju i na całym świecie. Jakoś kilka dni temu czytałem na blogu Kejti jak dziewczyna tylko w jeden dzień zarobiła ok 4000 zł pracując w domu przez Internet, więc już mnie naprawdę nic nie zdziwi, gdzie normalny człowiek musi przez cały miesiąc na taką kasę harować (najlepiej wpisać sobie w Google blog kejti i zobaczyć). Bardzo dziwne rzeczy się dzieją po tej pandemii i jak na moje to będzie jeszcze gorzej dla niektórych.
ajwaj
""osób pobierających zasiłek dla bezrobotnych w tygodniu zakończonym 1 sierpnia wyniosła 15,49 mln""

To dobrze, ze < 1 mln. nowych, czy zle?
W takim tempie to wkrótce nikt nie bedzie tyral z kal-bojów.
Kazdy dostanie PC i beda pompowac wydmuszki :)
ajwaj
Dla spadku czy wzrostu bezrobocia w ma duzy wplyw dalej,
rozwój jednego z wielu kryzysów USA 2020 tj. "wojny domowej" dems-reps

""Trump wymaga: Joe Biden powinien potępić lewicowo-radykalną Antifę - dalsze zamieszki w Portland (i gdzie indziej)
Wezwanie prezydenta przyszło w środę (12 sierpnia) po
Dla spadku czy wzrostu bezrobocia w ma duzy wplyw dalej,
rozwój jednego z wielu kryzysów USA 2020 tj. "wojny domowej" dems-reps

""Trump wymaga: Joe Biden powinien potępić lewicowo-radykalną Antifę - dalsze zamieszki w Portland (i gdzie indziej)
Wezwanie prezydenta przyszło w środę (12 sierpnia) po tym, jak nieznane osoby na stronie internetowej "Antifa.com" najwyraźniej odniosły się do strony kampanii Joe Bidena. Kilka amerykańskich mediów doniosło o tym jednogłośnie.
Trump powiedział teraz, że zarówno Biden, jak i Harris powinni nazywać "Antifa" tym, czym jest: krajową organizacją terrorystyczną.""

https://www.epochtimes.de/politik/ausland/trump-fordert-joe-biden-soll-die-linksradikale-antifa-verurteilen-weiter-ausschreitungen-in-portland-a3312412.html?newsticker=1
mirek6504
Dziś w USA z pracy nic i niczego się nie dorobisz taka jest prawda wegetacja jak w komunie albo i jeszcze gorzej wiec nasuwa się proste pytanie ? Po co pracować jak nic z tego nie masz
open_mind
Soros mówi - „Trump Jest Bardzo Niebezpieczny” Jeśli Soros tak twierdzi, że Trump jest niebezpieczny, to powinniśmy się cieszyć, że Trump rzeczywiście robi coś dobrego.

Banksters Paradise
https://www.youtube.com/watch?v=EEyDxA2qblY
kimdzongtusk
Ale po co pracować ? Wystarczy czek od Rządu, zainwestować an Wall Street i wszyscy są bogaci.Pracują tylko frajerzy.:-)
obiektywny_komentator
A jak jesteś zarządzającym, przeinwestowałeś, a twój portfel to akcje śmieciowe kupione na górce -zawsze FED od ciebie to kupi. NOWY WSPANIAŁY ŚWIAT. Jak w ogóle się dziwię, że gospodarze, czyli redakcja Bankiera jeszcze pracuje :).

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki