REKLAMA

Mniej niż milion nowych bezrobotnych w Ameryce

2020-08-13 14:30
publikacja
2020-08-13 14:30
fot. Scherl / FORUM

Tygodniowa liczba osób ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych po raz pierwszy od marca spadła poniżej miliona.

W tygodniu zakończonym 8 sierpnia po zasiłek dla bezrobotnych wystąpiło 963 tysiące Amerykanów – poinformował w czwartek Departament Pracy. To aż o 228 tysięcy mniej niż tydzień wcześniej, gdy zarejestrowano 1,191 mln (korekta z 1,186 mln) wniosków o „kuroniówkę”.

/ Bankier.pl na podstawie danych Departamentu Pracy.

Ekonomiści szacowali, że po zasiłek zgłosiło się ok. 1,14 mln Amerykanów. Od kilku tygodni liczba nowo rejestrowanych bezrobotnych utrzymywała się powyżej miliona. To więcej niż podczas jakiejkolwiek recesji w ciągu ostatnich 60 lat. Jednocześnie jest to zdecydowanie mniej niż kilkanaście tygodni temu (6,8 mln pod koniec marca; 3,8 mln pod koniec kwietnia).

Liczba osób pobierających zasiłek dla bezrobotnych w tygodniu zakończonym 1 sierpnia wyniosła 15,49 mln i była o 604 tys. niższa niż tydzień wcześniej – dodał Departament Pracy.

Warto odnotować, że wraz z końcem lipca wygasła hojna, federalna dopłata do stanowych zasiłków w kwocie 600 USD tygodniowo. To wsparcie prowadziło do patologicznych sytuacji – w wielu przypadkach bezrobotny otrzymywał zasiłek wyższy od swojego ostatniego wynagrodzenia. W zeszłym tygodniu prezydent Donald Trump wydał dekret wykonawczy przewidujący wypłacanie dodatkowego zasiłku dla bezrobotnych w kwocie 400 USD tygodniowo.

KK

Źródło:
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (10)

dodaj komentarz
marcinn89
Dziwne sytuacje się dzieją w tym kraju i na świecie. Tydzień temu czytałem na blogu Kejti jak kobieta w ciągu jednego dnia zarobiła ok 4000 zł przez Internet, więc już mnie nic nie zdziwi, gdzie normalnie człowiek musi calutki miesiąc na taką kasę harować (najlepiej wpisać sobie w wyszukiwarce google blog kejti i Dziwne sytuacje się dzieją w tym kraju i na świecie. Tydzień temu czytałem na blogu Kejti jak kobieta w ciągu jednego dnia zarobiła ok 4000 zł przez Internet, więc już mnie nic nie zdziwi, gdzie normalnie człowiek musi calutki miesiąc na taką kasę harować (najlepiej wpisać sobie w wyszukiwarce google blog kejti i sprawdzić). Dziwaczne rzeczy się dzieją po tej całej pandemii i według mnie będzie jeszcze gorzej dla niektórych.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
marcinn89
Bardzo dziwne sytuacje się wyprawiają w tym kraju i na całym świecie. Jakoś kilka dni temu czytałem na blogu Kejti jak dziewczyna tylko w jeden dzień zarobiła ok 4000 zł pracując w domu przez Internet, więc już mnie naprawdę nic nie zdziwi, gdzie normalny człowiek musi przez cały miesiąc na taką kasę harować (najlepiej Bardzo dziwne sytuacje się wyprawiają w tym kraju i na całym świecie. Jakoś kilka dni temu czytałem na blogu Kejti jak dziewczyna tylko w jeden dzień zarobiła ok 4000 zł pracując w domu przez Internet, więc już mnie naprawdę nic nie zdziwi, gdzie normalny człowiek musi przez cały miesiąc na taką kasę harować (najlepiej wpisać sobie w Google blog kejti i zobaczyć). Bardzo dziwne rzeczy się dzieją po tej pandemii i jak na moje to będzie jeszcze gorzej dla niektórych.
ajwaj
""osób pobierających zasiłek dla bezrobotnych w tygodniu zakończonym 1 sierpnia wyniosła 15,49 mln""

To dobrze, ze < 1 mln. nowych, czy zle?
W takim tempie to wkrótce nikt nie bedzie tyral z kal-bojów.
Kazdy dostanie PC i beda pompowac wydmuszki :)
ajwaj
Dla spadku czy wzrostu bezrobocia w ma duzy wplyw dalej,
rozwój jednego z wielu kryzysów USA 2020 tj. "wojny domowej" dems-reps

""Trump wymaga: Joe Biden powinien potępić lewicowo-radykalną Antifę - dalsze zamieszki w Portland (i gdzie indziej)
Wezwanie prezydenta przyszło w środę (12 sierpnia)
Dla spadku czy wzrostu bezrobocia w ma duzy wplyw dalej,
rozwój jednego z wielu kryzysów USA 2020 tj. "wojny domowej" dems-reps

""Trump wymaga: Joe Biden powinien potępić lewicowo-radykalną Antifę - dalsze zamieszki w Portland (i gdzie indziej)
Wezwanie prezydenta przyszło w środę (12 sierpnia) po tym, jak nieznane osoby na stronie internetowej "Antifa.com" najwyraźniej odniosły się do strony kampanii Joe Bidena. Kilka amerykańskich mediów doniosło o tym jednogłośnie.
Trump powiedział teraz, że zarówno Biden, jak i Harris powinni nazywać "Antifa" tym, czym jest: krajową organizacją terrorystyczną.""

https://www.epochtimes.de/politik/ausland/trump-fordert-joe-biden-soll-die-linksradikale-antifa-verurteilen-weiter-ausschreitungen-in-portland-a3312412.html?newsticker=1
mirek6504
Dziś w USA z pracy nic i niczego się nie dorobisz taka jest prawda wegetacja jak w komunie albo i jeszcze gorzej wiec nasuwa się proste pytanie ? Po co pracować jak nic z tego nie masz
open_mind
Soros mówi - „Trump Jest Bardzo Niebezpieczny” Jeśli Soros tak twierdzi, że Trump jest niebezpieczny, to powinniśmy się cieszyć, że Trump rzeczywiście robi coś dobrego.

Banksters Paradise
https://www.youtube.com/watch?v=EEyDxA2qblY
kimdzongtusk
Ale po co pracować ? Wystarczy czek od Rządu, zainwestować an Wall Street i wszyscy są bogaci.Pracują tylko frajerzy.:-)
obiektywny_komentator
A jak jesteś zarządzającym, przeinwestowałeś, a twój portfel to akcje śmieciowe kupione na górce -zawsze FED od ciebie to kupi. NOWY WSPANIAŁY ŚWIAT. Jak w ogóle się dziwię, że gospodarze, czyli redakcja Bankiera jeszcze pracuje :).

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki