REKLAMA

Ministerstwo Pracy chce pozbawić nas prawa do dziedziczenia emerytur?

2006-11-28 07:11
publikacja
2006-11-28 07:11
Istnieje zagrożenie, że pieniądze z tak zwanego drugiego filaru nie będą dziedziczone po przejściu na emeryturę - ostrzega "Życie Warszawy". Takie rozwiązanie przeczyłoby założeniom reformy emerytalnej.

Dziennik pisze, że nie ma problemu w przypadku osób, które umierają przed przejściem na emeryturę. Kapitał zgromadzony na kontach w otwartych funduszach emerytalnych podlega dziedziczeniu. To zostało zagwarantowane ustawowo na początku reformy. W razie śmierci członka OFE w pierwszej kolejności pieniądze otrzymują małżonek i dzieci zmarłego, a w przypadku ich braku - rodzice i wnuki zmarłego. Nie do ręki, tylko na konta emerytalne - czytamy w "Życiu Warszawy".

Według dziennika, inaczej sprawa może wyglądać po przejściu na emeryturę. Zasady wypłat nie zostały bowiem jeszcze ustalone. Powstają obecnie w Ministerstwie Pracy. Wiceszef tego resortu Romuald Poliński przyznaje, że kwestia dziedziczenia zgromadzonych środków nie jest jeszcze rozstrzygnięta. "Być może jakiś udział małżonka w świadczeniu po zmarłym emerycie zostanie uwzględniony, ale na pewno tych pieniędzy nie dostaną dzieci" - wyjaśnia.

Więcej na ten temat w "Życiu Warszawy".

Życie Warszawy / mb
Źródło:IAR
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (24)

dodaj komentarz
~jojo
A co ma Warszawa do postepowania naszych kłamliwych polityków, przecież większośc z nich do wstapienia na wysokie stołki widziało Warszawę na pocztówkach, a może przyczyna jest inna. Za duzo chołoty w rządzie, która wydaje pieniądze na prwawo i lewo,m inn. na głupowate becikowe a potem musi jakoś zatkać dziury naszymi A co ma Warszawa do postepowania naszych kłamliwych polityków, przecież większośc z nich do wstapienia na wysokie stołki widziało Warszawę na pocztówkach, a może przyczyna jest inna. Za duzo chołoty w rządzie, która wydaje pieniądze na prwawo i lewo,m inn. na głupowate becikowe a potem musi jakoś zatkać dziury naszymi pieniędzmi. Pomyśl troche to może coć mądrego przyjdzie Ci do głowy. "Pozdrowienia" z Warszawy
~Jojo
To jest skandal i zlodziejstwo, gdy większośc z nas przystepowała do II filaru zapewniało się nas o dziedziczeniu pieniędzy. Jeżeli naszych pieniędzu z emerytury nie może ukraść nam ZUS to wymyślają teraz inna metodę.jJa osobiście przystępowwłam do II filau między innymi z powodu dziedziczenia pieniędzy a tera To jest skandal i zlodziejstwo, gdy większośc z nas przystepowała do II filaru zapewniało się nas o dziedziczeniu pieniędzy. Jeżeli naszych pieniędzu z emerytury nie może ukraść nam ZUS to wymyślają teraz inna metodę.jJa osobiście przystępowwłam do II filau między innymi z powodu dziedziczenia pieniędzy a tera okazuje się że znowu nas oszukano.
~mir
I niech zamilkną mali i przemówi nasz Ojciec Dyrektor - przecież to jego ludzie teraz nami się opiekują.
~ofeerka
myślę że ta sprawa jeśli weszła by w życie nadaje się do Trybunału w Strassburgu.Przecież w zasadzie mą jedyną przesłanką do wstąpienia do OFE,było to że jeśli umrę to moich pieniędzy nie ukradnie mi znienawidzony ZUS ale dostaną je moi spadkobiercy.Ja na pewno nie popuszczę i będę walczyć.Ludzie róbmy coś myślę że ta sprawa jeśli weszła by w życie nadaje się do Trybunału w Strassburgu.Przecież w zasadzie mą jedyną przesłanką do wstąpienia do OFE,było to że jeśli umrę to moich pieniędzy nie ukradnie mi znienawidzony ZUS ale dostaną je moi spadkobiercy.Ja na pewno nie popuszczę i będę walczyć.Ludzie róbmy coś ,powołajmy Stowarzyszenie,Komitet Obrony przed zakusami władzy i walczmy.Proszę o pomoc kogoś z Prawników,dziennikarzy,uczciwych posłów.Pomóżcie .
~J.K.
Banda złodzieji !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~
Jak się zusa nie zlikwiduje to za parę lat gacie po nieboszczyku będzie przejmował ZUS na poczet wypłat przyszłych świadczeń.
Z tym gównem będzie coraz gorzej
~Realista
I podejrzewam że pomysłem MP będzi przepadek zgromadzonych środków na rzecz MP "oczywiście" . A niestety takie przekręty można uznać za zwykłą kradzież. Bo o co innego może chodzić MP???
~przemol
Niestety po raz kolejny okazuje się, że jako naród nie umiemy uszanować samych siebie, więc trudno się dziwić, że za granicą też nas nie szanują i nikt się z nami nie liczy. Kolejne przymiarki do zagarniecia naszych ciężko zarobionych pieniędzy, które i tak są już złupione podłymi podatkami i daninami, wywołuje Niestety po raz kolejny okazuje się, że jako naród nie umiemy uszanować samych siebie, więc trudno się dziwić, że za granicą też nas nie szanują i nikt się z nami nie liczy. Kolejne przymiarki do zagarniecia naszych ciężko zarobionych pieniędzy, które i tak są już złupione podłymi podatkami i daninami, wywołuje w ludziach odruch buntu. Dlatego trudno się dziwić tym, którzy uciekli w szarą strefę i nie płacą żadnych podatków. Państwo samo do tego doprowadza swoimi skandalicznymi pomysłami, nie mówiąc o ustawach. A potem się dziwią, że w Młodych brak jest patriotyzmu. Tego się nie da nauczyć w szkole panie giertych, to jest we krwi.
~Jarek
Nie wolno pozwolić by ktokolwiek próbował zabrać nasze pieniądze.
~Czytelnik
Tak rządzi PIS popierajcie dalej tych niedouków to niedługo nawet emerytur wam nie wypłacą

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki