REKLAMA

Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi e-mailami nt. rozliczenia podatku

2021-03-26 12:12
publikacja
2021-03-26 12:12
fot. In Green / Shutterstock

Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi e-mailami na temat rozliczenia podatku. Przestępcy, podszywając się pod fiskusa, wzywają do uzupełnienia formularza dotyczącego rozliczenia, aby wyłudzić dane osobowe i kartach kredytowych.

Darmowy program do rozliczania
PIT 2020/2021
Pobierz e-pity 2020 Uruchom on-line

"Uwaga na fałszywe e-maile, które sugerują, że nadawcą jest Ministerstwo Finansów lub podległy mu podmiot. Odbiorcy są wzywani do uzupełnienia formularza dotyczącego rozliczenia podatku. W rzeczywistości to kampania phishingowa, która ma wyłudzić dane osobowe i kart kredytowych" - alarmuje resort finansów.

Ministerstwo podaje przykładową treść fałszywego e-maila: "Drodzy Klienci, Masz prawo do zwrotu podatku w wysokości 634.79 PLN Prześlij poniższy formularz, abyśmy mogli go przetworzyć Prosimy o jak najszybszy zwrot pieniędzy. Uzyskaj dostęp do formularza Kontynuacja procesu zwrotu kosztów może zająć do 24 godzin. Ten proces może zostać opóźniony, jeśli formularz zwrotu nie zostanie prawidłowo przesłany" - czytamy w ostrzeżeniu MF.

Ministerstwo zauważa, że przytoczona fałszywa wiadomość zawiera link do strony, która ma na celu wyłudzenie danych osobowych i danych kart kredytowych. "Nie należy otwierać tej strony" - radzi MF.

Jednocześnie ministerstwo prosi, by w przypadku otrzymania e-maila o wskazanej lub podobnej treści niezwłocznie skontaktować się z administracją skarbową, pisząc na adres: incydent@mf.gov.pl

Chcesz rozliczyć PIT za 2020 rok?
Uruchom on-line

Kliknij, aby przejść do formularza / Bankier.pl

Autor: Marcin Musiał

mmu/ mk/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Rozliczenia podatkowe - PIT 2020

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki