Marka BGŻ znika z rynku. Zastąpi ją BNP Paribas

analityk Bankier.pl

Kolejna znana marka znika z polskiego rynku bankowego. W projekcie uchwał na najbliższe zgromadzenie akcjonariuszy BGŻ BNP Paribas znajduje się propozycja zmiany nazwy banku na BNP Paribas Bank Polska.

W 2014 roku francuska Grupa BNP Paribas przejęła od holenderskiego Rabobanku kontrolę nad Bankiem BGŻ. Francuzi mieli już wówczas w Polsce niewielki bank o nazwie BNP Paribas Bank Polska. Rok później połączono obie instytucje, ale Komisja Nadzoru Finansowego nie zgodziła się na usunięcie znanej i dobrze rozpoznawalnej marki BGŻ. Zwłaszcza, że sam BNP Paribas działał na niewielką skalę i nie był dobrze znany Polakom. Dlatego powstał BGŻ BNP Paribas.

To się jednak wkrótce zmieni. W projekcie uchwał na najbliższe walne zgromadzenie akcjonariuszy znajduje się punkt dotyczący zmiany nazwy banku na BNP Paribas Bank Polska. Walne zostało zaplanowane na 11 grudnia 2018 r. i wówczas zapadnie decyzja co do nazwy. Rebranding nie powinien być jednak niespodzianką, bo już kilka miesięcy temu przedstawiciele banku zapowiadali, że po fuzji z Raiffeisenem będą zastanawiać się nad zmianą nazwy. Kierunek był raczej jednoznaczny. Na tę chwilę nie wiadomo natomiast jaki los czeka markę BGŻOptima - internetowy bank oszczędnościowy należący do grupy BNP Paribas. Można jednak zakładać, że docelowo i tu nastąpią zmiany.

(Materiały dla mediów)

BGŻ nie jest jedyną dobrze znaną marką bankową, która znika z rynku. We wrześniu pożegnaliśmy markę Banku Zachodniego WBK. Obecnie bank działa pod nazwą Santander Bank Polska. Wkrótce pożegnamy też Euro Bank. Kilka dni temu Bank Millennium podał, że podpisał z Société Générale umowę nabycia 99 proc. akcji Euro Banku za cenę 1,8 mld zł. Transakcja zostanie zamknięta w drugim kwartale 2019 r., po czym nastąpi fuzja prawna obu banków. Połączenie operacyjne Banku Millennium i Euro Banku planowane jest na czwarty kwartał 2019 r.

W ostatniej dekadzie z rynku zniknęło wiele bankowych marek. Wśród nich znalazły się m.in. AIG Bank, Sygma Bank, Cetelem Bank, Bank Współpracy Europejskiej, Meritum Bank, Nordea Bank, Dominet Bank, Fortis Bank, Allianz Bank, Alior Sync czy Open Online i Getin Online.

Wojciech Boczoń

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
16 11 bankierkomentuje

niedlugo tez ZNIKNIE: Getin, Getin Noble, Idea Bank i NIKT po nich NIE BEDZIE PLAKAL.

panie Czarnecki już pora zwijać swój interes. Przeorał Pan społeczeństwo na CHF, polisolokatach i obligacjach GetBacku to teraz depozytariusze PRZEORAJĄ Czarneckiego.
Obstawiam ze zajmie im to tydzien i dnia 23 listopada 2018 o 18tej będzie już po Italian Job.

Czy nagrywał Pan tez Pienkowska z TVNu ?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
32 12 polak2

Czarnecki się broni ……..ale też zniknie koniec ?ciekawe ile wyprowadził kasy do rajów podatkowych ? skoro takie manko w Bankach? Albo je ktoś przejmie albo upadek i wtedy ludziska zobaczą co lepsze ……... ? nagrywanie nie pomoże dla akcji i depozytów .Kredyty trzeba będzie spłacić natychmiast i będzie się działo

! Odpowiedz
8 44 jonh_bastard

W odpowiedzi na reklamację dostałem same kłamstwa. Brawo francuski BGŻyd

! Odpowiedz
4 57 modulometer

BGŻ OPTIMA - od 10 dni konto dla "koneserów zysku' oprocentowane 0.7%. Brawo dla banku. Oby tak dalej

! Odpowiedz
8 44 zzibi2

W Idea Bank masz 3.9%

! Odpowiedz
6 27 artibi odpowiada zzibi2

Masz albo nie masz ?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne