REKLAMA

Letus Capital chce się rozwijać w fotowoltaice

2020-07-22 08:52
publikacja
2020-07-22 08:52
Letus Capital chce się rozwijać w fotowoltaice
Letus Capital chce się rozwijać w fotowoltaice
fot. U.J. Alexander / / Shutterstock

Notowany na NewConnect Letus Capital zaktualizował strategię i będzie się zajmował sprzedażą i montażem paneli fotowoltaicznych oraz budową farm na własnych gruntach.

"Zarząd zbudował szeroką bazę kontaktów, która umożliwi odpowiednią realizację  założeń przy rentowności samego przedsięwzięcia, jak i wysokiej konkurencyjności" - zapewniono w komunikacie. "Obecnie spółka prowadzi zaawansowane rozmowy z potencjalnym partnerem, który prowadzi już sprzedaż instalacji fotowoltaicznych, podmiot ten będzie obsługiwał zamówienia Letus Capital do momentu zbudowanie własnego zespołu fachowców od rynku fotowoltaiki" - dodano.

fot. / / Bankier.pl

Jak podaje spółka, aktualnie widoczny jest znaczący wzrost zainteresowania tą formą energii odnawialnej zarówno wśród użytkowników indywidualnych instalacji domowych jak i większych instalacji związanych z przedsiębiorstwami, rozwijana ta część będzie poprzez:

  • Sprzedaż i montaż paneli dla przedsiębiorstw w modelu finansowania leasingiem, który będzie spłacany poprzez oszczędności na kosztach energii elektrycznej. Przez cały czas trwania przedsięwzięcia Emitent będzie właścicielem instalacji, do momentu jego zakończenia, kiedy klient będzie miał możliwość jej odkupu;
  • Sprzedaż i montaż instalacji dla klientów indywidualnych z wykorzystaniem szerokich możliwości finansowania;
  • Stworzenie farmy na własnych gruntach.

Równolegle Letus Capital chce wspierać rozwój nowych technologii poprzez inkubator innowacyjności. Związany będzie z realizowaniem patentów, wynalazków, innowacyjnych pomysłów, rozwijane będzie to poprzez:

  • Spółki StartUp, które będą tworzone przy udziale pomysłodawców;
  • Organizowanie pomocy prawnej, pomocy w zakresie opracowania patentu i jego realizacji – zarówno na obszarze Polski, Unii Europejskiej jak i całego świata;
  • Wdrażanie produkcji najlepiej rokujących pomysłów;
  • Komercjalizację patentów oraz wzorów przemysłowych;
  • Pozyskiwanie środków na finansowanie z programów unijnych oraz krajowych zarówno na badania, produkcję jak i komercjalizację.

W miesiąc akcje tej spółki podrożały o - bagatela - 3130 proc. W 2019 r. firma miała 5,8 mln zł przychodów i 620 tys. zł zysku netto. Jej wartość rynkowa urosła do 800 mln zł, choć do tej pory nie była znana tego przyczyna. Warto mieć świadomość tego znaczącego oderwania się wyceny od wyników.

AT

Źródło:
Tematy
Czy to dobry moment na inwestowanie?

Czy to dobry moment na inwestowanie?

Komentarze (5)

dodaj komentarz
xiven
i kto trzeźwy inwestuje w takie paskudy?

chyba ołpen fajnans poluje na dziadków za pomocą baz danych skupionych od sprzedawców magicznych garnków
wic
cały czas mają siedzibę w mieszkaniu w bloku czy już się gdzieś przenieśli?
hal9ooo
Czy to artykuł sponsorowany? Spółka zwiększyła wartość 30-krotnie w miesiąc bez żadnego info.
Info było wczoraj. To się nadaje do KNF a nie na artykuł.
mjwhite
800mln za spółkę która zarobiła 620tys? Brzmi jak lokata na 0.01%

Powiązane: Fotowoltaika

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki