REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Kukiz: Nie poprę projektu dotyczącego aborcji. Jest hardcorowy

2021-12-02 08:49
publikacja
2021-12-02 08:49
Kukiz: Nie poprę projektu dotyczącego aborcji. Jest hardcorowy
Kukiz: Nie poprę projektu dotyczącego aborcji. Jest hardcorowy
fot. Andrzej Hulimka / / FORUM

Oczywiście, że nie poprę projektu całkowicie zakazującego aborcji dlatego, że jest hardcorowy i zagłosuję za jego odrzuceniem w pierwszym czytaniu - zapowiedział w czwartek lider Kukiz'15 Paweł Kukiz.

Kukiz podkreślił w Radiu Zet, że "zasadą jest, że głosujemy za procedowaniem każdego projektu obywatelskiego". "Może mi się kiedyś zdarzyło przez pomyłkę, jak państwo sami wiedzą, czasami się mogą zdarzyć, przez pomyłkę zagłosować przeciwko projektowi obywatelskiemu" - dodał.

Jednak - jak powiedział - nie będzie jego poparcia w przypadku projektu omawianego przez Sejm w środę. "Absolutnie. Oczywiście nie poprę tego projektu dlatego, że jest tak hardcorowy. Pod przykrywką ochrony dziecka się morduje te kobiety, w sensie nawet emocjonalnym" - zaznaczył Kukiz.

Sejm w środę wieczorem debatował nad obywatelskim projektem ustawy całkowicie zakazującej aborcji. Projekt został przygotowany przez Fundację "Pro-prawo do Życia" i złożony w Sejmie przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "Stop Aborcji". Pod propozycją zebrano 130 tys. podpisów.

Z projektu wynika, że przerwanie ciąży może być traktowane jako zabójstwo. W związku z tym, za jej dokonanie mogłoby grozić od 5 do 25 lat więzienia lub dożywocie. Obywatelski projekt m.in. wprowadza także do Kodeksu karnego definicję dziecka poczętego, czyli "dziecka w okresie do rozpoczęcia porodu w rozumieniu art. 149".

Głosowanie nad wnioskiem o odrzucenie projektu zaplanowano na czwartek. Ten projekt jest hańbiący dla tej izby, dla cywilizacji XXI wieku i elementarnej wrażliwości - to niektóre głosy, które padały podczas sejmowej debaty nad obywatelskim projektem zaostrzającym przepisy aborcyjne. Autorzy tej inicjatywy odpowiadali, że brak jej poparcia "doprowadzi do powiększenia nienawiści". (PAP)

autor: Marcin Jabłoński

mja/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (14)

dodaj komentarz
tubak
Pozdrawiam cię adminie. Pracujesz w bardzo poważnej firmie. Pewnie awansujesz niedługo jak Jaki.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
jenak
Pawcio, siądź. Uspokój się. Nie wszystko musisz POpierać.
3xx
to jest to, zlot troli zwiazanych z Solidarna Polska
ja3
Tutaj też wyłączycie komentarze? :-)
pozhoga
No, aborcja jest na pewno jeszcze bardziej hardcorowa - szczególnie dla dziecka. Nie wiem czy jest większy hardcore od rozerwania ciała na kawałki przez pompę próżniową. W porównaniu z tym to nawet zastrzyk trucizny a'la doktor Mengele jest mniej hardcorowy.
3xx
a witam Panie Dariuszu, prosze pozdrowic Ziobre
wojciech_janiak
Zrozumiałe, że projekt budzi kontrowersję, ale nie widzę powodu dlaczego dzieci nienarodzone miałyby być dyskryminowane. Poziom ochrony prawnej nie powinien zależeć od tego czy człowiek już się narodził czy nie.
300_pala
Czy 500 plus należy się od poczęcia?
pozhoga odpowiada 300_pala
Na razie nie - kwestia prawna. Co Twoja uwaga wnosi do dyskusji?

Powiązane: Polityka rodzinna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki