REKLAMA

Komplikuje się sprawa sprzedaży Radia Zet

2018-12-11 09:30, akt.2018-12-21 11:47
publikacja
2018-12-11 09:30
aktualizacja
2018-12-21 11:47

Do walki o Radio Zet staje kolejny zainteresowany. Czeskiemu właścicielowi drugiej największej rozgłośni w Polsce ofertę złożyła grupa medialna Fratria, do której należy m.in. tygodnik "Sieci". Co więcej, Fratria dostała kredyt na zakup rozgłośni.

Koncern mediowy przystąpił do przetargu w ostatniej chwili, a wcześniej stanowczo zaprzeczał, jakoby był zainteresowany grupą Eurozet. 

fot. / / YAY Foto

Grupa Fratria ma zapewnione finansowanie na kupno Eurozetu od Czech Media Invest i złożyła taką deklarację czeskim właścicielom wraz z ofertą zakupu - donoszą wirtualnemedia. Wyłonienie kupca odbędzie się najwcześniej w styczniu.

Wcześniej informowaliśmy o potencjalnych nabywcach Radia Zet. Proces sprzedaży jednak nieco się powikłał, odkąd do przetargu przystąpiła Fratria. Obecnie do tej grupy medialnej należą takie tytuły jak tygodnik "Sieci" i  portal "wPolityce.pl". Co ciekawe, gdyńska firma wcześniej dementowała zainteresowanie grupą Eurozet. Mimo to w ostatniej chwili postanowiła zgłosić swoją propozycję do Czech Media Invest. Przypomnijmy, że czeska spółka kupiła Eurozet w tym roku od francuskiego koncernu Legarde za sumę 73 mln euro. 

Żadna firma z potencjalnie zainteresowanych czeską ofertą nie chce na razie komentować swoich posunięć. Wszyscy wcześniejsi uczestnicy przetargu: Agora ("Gazeta Wyborcza", "TOK FM"), PMPG ("Wprost") jak i ZPR ("eska", "Super Express") zdecydowanie odcinają się od spekulacji. Prezes Fratrii, Romuald Orzeł, także zachowuje pokerową twarz, stanowczo zaprzeczając, aby jego grupa mediowa starała się o sfinalizowanie transakcji. 

Jednak portal Wirtualnemedia.pl, powołując się na własne źródła, ustalił, że Fratria złożyła już wniosek do banku Pekao SA o kredyt na zakup konglomeratu mediowego od Czechów i to właśnie gdynianie są najbardziej prawdopodobnym przyszłym właścicielem Eurozetu. Czech Media Invest w procesie negocjacyjnym zwraca bowiem uwagę na to, że procedura kredytowa ma miejsce w banku z kapitałem państwowym, co da większą gwarancję szybkiego otrzymania pieniędzy - donosi portal, powołując się również na własnych informatorów. 

KS

Źródło:
Tematy
Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Komentarze (22)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
karbinadel
Szkoda, bo było to niezłe radio. A teraz będzie pisowski kołchoźnik
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
jendreka
Polsko, tak mi Ciebie żal. Jeden krok do przodu, dwa w tył. I tak już 100 lat.
antypropaganda
Dobrze przynajmniej że teraz jest do przodu. Niestety poprzednie dwie kadencje było do tyłu, dokładnie tak jak piszesz.
jes odpowiada antypropaganda
Szczyt bezczelności. Pisowski troll przybiera nick "antypropaganda".
Chyba sam Kursi to tobie chłoptasiu wymyślił.
jendreka
PiS bocznymi drzwiami repolonizujemy media. Można? Można. Damy radę. I nikt im nie podskoczy.
wektorwg
Po kolejnej kadencji nie będzie czego zbierać. Będziecie sobie skakać na mrozie!
antypropaganda odpowiada wektorwg
Niewiele brakowało a po poprzedniej już prawie nie było czego zbierać. Hołd lenny dla Berlina był gotowy, bramy dla gości na pontonach otwarte, a nowa oligarchia vatowska rosła w siłę.

Powiązane: Dziennikarze i media

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki