Komplikuje się sprawa sprzedaży Radia Zet

Do walki o Radio Zet staje kolejny zainteresowany. Czeskiemu właścicielowi drugiej największej rozgłośni w Polsce ofertę złożyła grupa medialna Fratria, do której należy m.in. tygodnik "Sieci". Co więcej, Fratria dostała kredyt na zakup rozgłośni.

Koncern mediowy przystąpił do przetargu w ostatniej chwili, a wcześniej stanowczo zaprzeczał, jakoby był zainteresowany grupą Eurozet. 

(YAY Foto)

Grupa Fratria ma zapewnione finansowanie na kupno Eurozetu od Czech Media Invest i złożyła taką deklarację czeskim właścicielom wraz z ofertą zakupu - donoszą wirtualnemedia. Wyłonienie kupca odbędzie się najwcześniej w styczniu.

Wcześniej informowaliśmy o potencjalnych nabywcach Radia Zet. Proces sprzedaży jednak nieco się powikłał, odkąd do przetargu przystąpiła Fratria. Obecnie do tej grupy medialnej należą takie tytuły jak tygodnik "Sieci" i  portal "wPolityce.pl". Co ciekawe, gdyńska firma wcześniej dementowała zainteresowanie grupą Eurozet. Mimo to w ostatniej chwili postanowiła zgłosić swoją propozycję do Czech Media Invest. Przypomnijmy, że czeska spółka kupiła Eurozet w tym roku od francuskiego koncernu Legarde za sumę 73 mln euro. 

Żadna firma z potencjalnie zainteresowanych czeską ofertą nie chce na razie komentować swoich posunięć. Wszyscy wcześniejsi uczestnicy przetargu: Agora ("Gazeta Wyborcza", "TOK FM"), PMPG ("Wprost") jak i ZPR ("eska", "Super Express") zdecydowanie odcinają się od spekulacji. Prezes Fratrii, Romuald Orzeł, także zachowuje pokerową twarz, stanowczo zaprzeczając, aby jego grupa mediowa starała się o sfinalizowanie transakcji. 

Jednak portal Wirtualnemedia.pl, powołując się na własne źródła, ustalił, że Fratria złożyła już wniosek do banku Pekao SA o kredyt na zakup konglomeratu mediowego od Czechów i to właśnie gdynianie są najbardziej prawdopodobnym przyszłym właścicielem Eurozetu. Czech Media Invest w procesie negocjacyjnym zwraca bowiem uwagę na to, że procedura kredytowa ma miejsce w banku z kapitałem państwowym, co da większą gwarancję szybkiego otrzymania pieniędzy - donosi portal, powołując się również na własnych informatorów. 

KS

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
55 51 karbinadel

Szkoda, bo było to niezłe radio. A teraz będzie pisowski kołchoźnik

! Odpowiedz
4 12 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
43 83 jendreka

Polsko, tak mi Ciebie żal. Jeden krok do przodu, dwa w tył. I tak już 100 lat.

! Odpowiedz
49 55 antypropaganda

Dobrze przynajmniej że teraz jest do przodu. Niestety poprzednie dwie kadencje było do tyłu, dokładnie tak jak piszesz.

! Odpowiedz
14 15 jes odpowiada antypropaganda

Szczyt bezczelności. Pisowski troll przybiera nick "antypropaganda".
Chyba sam Kursi to tobie chłoptasiu wymyślił.

! Odpowiedz
38 78 jendreka

PiS bocznymi drzwiami repolonizujemy media. Można? Można. Damy radę. I nikt im nie podskoczy.

! Odpowiedz
55 46 wektorwg

Po kolejnej kadencji nie będzie czego zbierać. Będziecie sobie skakać na mrozie!

! Odpowiedz
38 60 antypropaganda odpowiada wektorwg

Niewiele brakowało a po poprzedniej już prawie nie było czego zbierać. Hołd lenny dla Berlina był gotowy, bramy dla gości na pontonach otwarte, a nowa oligarchia vatowska rosła w siłę.

! Odpowiedz
5 16 abcbis

podlaskie

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne