REKLAMA

Kaczyński: Nasza "piątka PiS" jest do zrealizowania przez sprawny rząd

2019-03-23 15:34
publikacja
2019-03-23 15:34

Program "piątka PiS" jest do zrealizowania, ale przez sprawny rząd, który będzie miał mocną wolę, żeby go zrealizować, jednocześnie nie naruszyć naszych finansowo publicznych; to jest możliwe - powiedział w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński w Wieluniu.

fot. Kacper Pempel / / Reuters

"Nasz program nowa +piątka PiS+ - chociaż bardzo trudny - też jest do zrealizowania. Ale jest do zrealizowania przez sprawny rząd, który będzie miał mocną wolę, żeby go zrealizować, jednocześnie nie naruszyć naszych finansów publicznych. To jest możliwe" - powiedział Kaczyński.

Jak podkreślił majowe wybory do Parlamentu Europejskiego "mają wielkie znaczenie". "Trzeba do nich podchodzić tak samo, jak do wyborów parlamentarnych. Z pełnym zaangażowaniem. Trzeba przekonywać, przekonywać i jeszcze raz przekonywać" - zaznaczył.

Dodał, że w PE są "potrzebni tacy ludzie, którzy wpędzają tamtych w kompleksy". "My takich ludzi mamy" - mówił Kaczyński. "Jestem głęboko przekonany, że będziemy mieli taką reprezentację (w PE), że nasi przedstawiciele to będą ci ludzie, którzy mają najwyższe kwalifikacje" - zaznaczył lider Pis.

Kaczyński wskazał na problem polskich rolników w UE. "Polscy rolnicy są naprawdę znakomici. Uzyskują świetne wyniki, ogromne sukcesy. Mamy w tej chwili potężny eksport produkcji żywnościowej - około 30 mld euro rocznie i to jest nasze wielkie osiągnięcie, ale przede wszystkim to jest osiągniecie rolników" - podkreślił.

Jednocześnie zaznaczył, że nie są oni "równo traktowani". "A muszą być równo traktowani. Trzeba walczyć o równe dopłaty. Ale to jest także szereg innych przedsięwzięć, bo to szkodzenie polskiemu rolnictwu, polskiemu eksportowi (...) przybiera mnóstwo różnych form" - tłumaczył Kaczyński.

I dlatego - ocenił - "trzeba tutaj być naprawdę dobrym, dobrym merytorycznie, zdecydowanym i odważnym". "Nie można podlegać temu naciskowi moralnemu, czy psychicznemu naciskowi, który jest w Unii" - powiedział.

Prezes PiS zachęcał do pójścia do wyborów. "Trzeba iść do tych wyborów. Trzeba się mobilizować" - apelował.

Zdaniem Kaczyńskiego, "w Polsce mamy nierównowagę medialną". "Ciągle ogromną przewagę medialną drugiej strony. Chociaż sytuacja jest lepsza m.in. dzięki Telewizji Publicznej, niż była kiedyś. I trzeba ta przewagę niwelować. Bo wielu ludzi może po prostu nie wiedzieć, jak jest naprawdę. Może nie wiedzieć, że my nasze programy potrafimy zrealizować" - powiedział szef PiS. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

aop/ agm/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (18)

dodaj komentarz
glos_rozsadku
postaw se kolejny pomnik Lecha Kaczyńskiego, który nic takiego nie zrobił dla Polski i siedź cicho socjalisto.
bha
Tyle że na koszt coraz droższej spłaty społecznej rosnącego przy tym coraz szybciej z każdym rokiem zadłużenia ogólnego kraju....
karbinadel
W jednym się z p. Kaczyńskim zgodzę: że rolnicy muszą być równo traktowani. Czyli powinni płacić składki i podatki - jak reszta obywateli
mith21
Sprawne rządy? To wyklucza rządy PiS.
arkadiusz58
KACZYŃSKI OBIECAŁ FRANKOWICZOM TYM OD POLISOLOKAT I OPCJI WALUTOWYCH UWOLNIENIE SPOD JARZMA A JAK WYGRAŁKAZAŁ IŚĆ DO SĄDÓW KRÓRE OKREŚLIŁ JAKO BARDZO ZŁE.

CZYLI KOLEJNE OBIECANKI BEZ POKRYCIA ABY FUNFLE DALEJ BYLI PRZY KORYCIE.
marxs
od 200 lat od czasu zaborów nie było tak podłych osobników jak ci z PIS od nich nawet zaborcy dbali dużo lepiej o Polaków nie wierzę żeby ktoś był tak głupi jak PISy to po prostu jawny sabotaż i dywersja chcą doprowadzić kraj do bankructwa i upadku na żer światowej spekuły i banksterów wiadomego pochodzenia wtedy od 200 lat od czasu zaborów nie było tak podłych osobników jak ci z PIS od nich nawet zaborcy dbali dużo lepiej o Polaków nie wierzę żeby ktoś był tak głupi jak PISy to po prostu jawny sabotaż i dywersja chcą doprowadzić kraj do bankructwa i upadku na żer światowej spekuły i banksterów wiadomego pochodzenia wtedy za obietnicę dalszych pożyczek trzeba będzie podPISać ustawę 447 i pewnie o to w tym wszystkim chodzi
samsonn
zakladam sie ze do wrzesnia PĘKNIE 100 MLD ZOBOWIAZAŃ !!!!!!!
samsonn
jeszcze takich szkodnikow Polska nie miala- po ich rzadach wyjdziemy jako NEDZARZE !!!
berger777
Kaczynski doprawadzi Polske do upadku.
lelo1949
Brawo PIS,masz głosy 6mln emerytów,będziesz rządził samodzielnie przez kolejne 8 lat

Powiązane: Nowa piątka PiS

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki