Jack Ma odchodzi z Alibaby w rockowym stylu

Jack Ma, założyciel Alibaba Group, po 20 latach pracy żegna się z firmą. Odchodzi w dniu swoich 54 urodzin z majątkiem wynoszącym prawie 40 mld dolarów i mianem drugiego najbogatszego człowieka z Chin.

Jack Ma odchodzi z Alibaby
Jack Ma odchodzi z Alibaby (fot. REUTERS/Ruben Sprich / FORUM)

10 września 2019 roku z Alibaba Group odszedł jeden z założycieli grupy, Jack Ma. Już rok wcześniej szef przedsiębiorstwa zapowiadał ten krok. Po 20 latach pracy oraz w dniu swoich 54 urodzin, znany z charyzmy i ekscentrycznego podejścia do dyskusji, Jack Ma żegna się w rockowym stylu z Alibabą. Nowym przewodniczącym grupy, wybranym przez Ma, został Daniel Zhang.

Alibaba Group to główna platforma e-commerce w Chinach, jej częścią jest serwis AliExpress. Wartość rynkowa firmy wynosi ok. 486 mld dolarów.  Alibaba działa w ponad 190 krajach na świecie. A jej misją jest dostarczanie odpowiednich narzędzi, które umożliwiają nabywcom dotarcie do jak największej grupy osób.

Jack Ma odchodzi z firmy, ale pozostawia ją ze stabilną sytuacją finansową. Akcje firmy w ciągu ostatniego roku wzrosły o 18,60%. Wg rankingu Forbesa w 2018 roku, Jack Ma był drugim najbogatszym człowiekiem w Chinach oraz dwudziestym na świecie. 

Historia założyciela Alibaby należy do tej z serii american dream. Jack pracował jako nauczyciel, nie dostał się na studia, a jego pensja w pewnym okresie wynosiła 15 dolarów miesięcznie. Ma zapowiada, że do 2020 roku pozostanie w firmie jako członek zarządu, a później zajmie się działalnością charytatywną oraz edukacją. 

DF

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
15 12 tygztqbq77n5mg9ercmet

Ach, niedługo AI - Alibaba Intelligence pozwoli nam siedzieć i nic nie robić całymi miesiącami. Maszyny i komputery same wszystko wyprodukują.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne