Interpol szuka zielonych mafioso

Interpol rozesłał listy gończe za przywódcami organizacji mafijnych, których działalność zagraża środowisku. To bezprecedensowy krok w dziejach tej organizacji.

Na pierwszym miejscu listy poszukiwanych znajduje się handlarz kością słoniową (fot. Digital Vision / Thinkstock)


Na pierwszym miejscu listy poszukiwanych znajduje się Feisal Mohamed Ali, który stoi na czele potężnego gangu handlarzy kością słoniową w Kenii. W sumie Interpol, którego siedziba znajduje się w Lyonie, wymienia nazwiska 139 osób pochodzących z około dwudziestu krajów, poszukiwanych za różnego rodzaju przestępstwa poważnie zagrażające środowisku.

Odnalezienie dziewięciu szefów zorganizowanych grup kryminalnych międzynarodowa policja stawia sobie za priorytet. Wśród nich znajduje się Rosjanin Siergiej Darminow, który kieruje gangiem dokonującym nielegalnego połowu krabów. Według ekspertów zysk z tego oceniać można na od 350 milionów dolarów do niemal pół miliarda.

Interpol sporządził i rozesłał portrety robocze osób, których media francuskie określają mianem zielonych mafioso. Przestępczy proceder, jak nieuprawniony handel węglem drzewnym, nielegalna wywózka śmieci, czy przemyt zwierząt znajdujących się pod ochroną to także źródło finansowania działalności grup terrorystycznych z Al Kaidą na czele.


Informacyjna Agencja radiowa/IAR/Marek Brzeziński/Paryż/mcm/


Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~MB_LF

Ciekawe tylko czy coś z tego będzie, czy to tylko polityka...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil