REKLAMA

IMS Health: Rynek apteczny w listopadzie spadł o 5,4 proc.

2010-12-10 12:59
publikacja
2010-12-10 12:59
Wartość sprzedaży hurtowni farmaceutycznych do aptek spadła w listopadzie 2010 roku w ujęciu rocznym o ok. 5,4 proc. do 1,92 mld zł (mierzona w zł na poziomie cen hurtowych netto), a w ujęciu miesięcznym spadła o 1,2 proc.

Taką informację przekazała w piątek w komunikacie prasowym IMS Health, firma badająca rynek farmaceutyczny.

"Zgodnie z naszymi wcześniejszymi prognozami wartość sprzedaży hurtowni do aptek w listopadzie zanotowała słabszą dynamikę w ujęciu rok do roku. Ma to związek z wysoką bazą, jaką był szczytowy okres wysokich sprzedaży związanych ze świńską grypą, który przypadł właśnie na listopad ubiegłego roku" - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Marcin Gawroński, ekspert IMS Health.

"Słabsza dynamika wartości rynku w ostatnim kwartale oznacza, że w całym roku zanotujemy wzrost wartości rynku na poziomie 3-4 procent" - dodał.

Łącznie po jedenastu miesiącach 2010 roku hurtownie sprzedały aptekom leki i produkty farmaceutyczne za 20,5 miliarda złotych, o 3,7 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

IMS Health jest największą na świecie firmą, specjalizującą się w dostarczaniu informacji i rozwiązań zarządczych dla przemysłu farmaceutycznego, a także firm i organizacji działających w szeroko rozumianym sektorze ochrony zdrowia. (PAP)

epo/ ana/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki