REKLAMA
WEBINAR

Home Broker chce utrzymać dynamikę wzrostu wyników, grupa OF planuje zwiększenie sieci placówek

2012-08-09 13:23
publikacja
2012-08-09 13:23

Należący do Open Finance Home Broker chce utrzymać obecną dynamikę wzrostu wyników. Grupa Open Finance planuje, że w 2012 roku liczba placówek wzrośnie do dwustu i podtrzymuje, że Open Finance TFI może rozpocząć działalność w III kwartale - poinformowali w czwartek przedstawiciele grupy.

Po pierwszym półroczu 2012 roku skonsolidowany zysk netto Open Finance wyniósł 55,9 mln zł, podczas gdy rok wcześniej było to 42,5 mln zł. Zysk neto samej grupy Home Broker Nieruchomości wzrósł w tym okresie o 116 proc. do 18,48 mln zł.

"Jestem przekonany, że Home Broker utrzyma obecną dynamikę wyników. Zwiększamy efektywność pracy, mamy lepszą współpracę z Open Finance. Do tego dochodzi większa dostępność na terenie całego kraju" - powiedział Damian Milibrand, prezes Home Brokera podczas konferencji.

Pod koniec czerwca grupa Open Finance miała w sumie 191 oddziałów, w tym 131 działało pod szyldem Open Finance, a 60 pod szyldem Home Broker.

Zgonie z czwartkowymi zapowiedziami przedstawicieli spółki do końca 2012 roku liczba oddziałów grupy wzrośnie do 200.

W I połowie 2012 roku przychody z tytułu pośrednictwa wyniosły 250,1 mln zł, w tym 109,8 mln zł pochodziło z produktów kredytowych, a 103,1 mln zł z produktów inwestycyjnych.

Krzysztof Sokalski, członek zarządu Open Finance, poinformował, że w strukturze przychodów nadal może rosnąć udział produktów inwestycyjnych.

"Wyraźnie widać, że udział przychodów z produktów inwestycyjnych rośnie, na pewno będziemy to kontynuować" - powiedział Sokalski.

Spółka podtrzymuje, że Open Finance TFI rozpocznie działalność w trzecim kwartale.

"OF TFI jest aktualnie na etapie uzyskiwania zgód z KNF (...) i mam nadzieję, że w przeciągu kilku tygodni zdobędzie zgodę" - powiedział Sokalski. (PAP)

seb/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki