REKLAMA
Dzień domów w Bankier.pl

Grupa Generali konsoliduje spółki w Polsce

2003-10-15 09:47
publikacja
2003-10-15 09:47
Zbliża się koniec procesu połączenia towarzystw Generali i Zurich. Towarzystwa Grupy Grupy modyfikują ofertę produktową. Planowany jest intensywny rozwój własnych sieci sprzedaży oraz zewnętrznych kanałów dystrybucji. Generali zamierza znaleźć się wśród 5 największych towarzystw ubezpieczeniowych i osiągnąć próg rentowności do 2005 roku.

We wrześniu br. w Ministerstwie Finansów złożony został wniosek o zgodę na połączenie Generali T.U. S.A. z Zurich T.U. S.A. oraz Generali Życie T.U. S.A. z Zurich T.U. na Życie S.A. Po uzyskaniu odpowiedniej zgody do zakończenia formalnoprawnego procesu konsolidacji zostanie tylko podjęcie odpowiednich uchwał przez Rady Nadzorcze towarzystw oraz uzyskanie wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego. Generali przewiduje, że proces zakończy się zgodnie z planem na przełomie 2003 i 2004 roku. Na rynku pozostanie wówczas towarzystwo życiowe pod nazwą Generali Życie T.U. S.A., które zajmie 10 miejsce wśród towarzystw ubezpieczeniowych, oraz towarzystwo majątkowe Generali T.U. S.A., które uplasuje się na 13 pozycji.

Do 2005 roku planowane jest osiągnięcie progu rentowności dla wszystkich spółek Grupy. Generali planuje docelowo zdobyć 5%-owy udział w rynku oraz znaleźć się wśród pięciu największych graczy na polskim rynku usług finansowych w określonych przez siebie strategicznych obszarach działalności, jakimi są ubezpieczenia na życie, fundusz emerytalny oraz ubezpieczenia majątkowe dla klientów indywidualnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw.
Źródło:
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki