Grodzki: Nie zamierzam przeprowadzić się do rządowej willi

Nowo wybrany marszałek Senatu Tomasz Grodzki zapowiada, że nie zamierza wprowadzić się do rządowej willi przy ulicy Parkowej, którą zamieszkiwał jego poprzednik.

(fot. Mateusz Włodarczyk / FORUM)

Grodzki pytany w środę w Radiu Zet, czy przeprowadzi się do rządowej willi, odparł, że nie ma takich planów. "Być może zmienię pokój na trochę większy, bo pewnie przybędzie papierów i oczekuję, że rodzina będzie mnie czasami odwiedzać, więc chciałbym mieć nieco więcej przestrzeni" – powiedział. Wskazał, że "willa jest kosztowna i nie wydaje się potrzebna".

Na pytanie, czy Stanisław Karczewski będzie musiał opuścić willę, Grodzki stwierdził, że wydaje się to oczywiste. "Przypomnę, że pan marszałek (Bogdan - PAP) Borusewicz przez kilka kadencji mieszkał w domu poselskim i korona mu z głowy nie spadła" – dodał.

Odnosząc się do przyszłej ochrony i współpracy ze Służbą Ochrony Państwa, Grodzki powiedział, że przedstawiony mu oficer jest "świetnym człowiekiem". "Myślę, że ułożymy sobie współpracę tak, że ochrona będzie dyskretna, a jednocześnie skuteczna" – ocenił.

Pytany, czy będzie latał rządowym samolotem, Grodzki odparł, że "jeżeli interes Rzeczypospolitej tego będzie wymagał, to z pewnością tak". "Tylko w tym wypadku, jeśli miałoby to służyć jako taksówka, to absolutnie nie" – dodał.

Zapowiedział jednocześnie, że będzie próbował namówić prezesa LOT-u, by zwiększyć liczbę połączeń do Szczecina. "Szczecin jest miastem trochę wykluczonym komunikacyjnie. Do Gdańska, Rzeszowa, Wrocławia, Krakowa jest po sześć, siedem lotów dziennie, do Szczecina są po trzy, cztery; (…) wszystkie obłożone" - wskazał.

"Temat drugiego wicemarszałka z PiS na dziś zamknięty, ale możemy dyskutować"

Grodzki był pytany w Radiu Zet – w części internetowej, poza audycją na antenie – czy to fair, że PiS mające 48 senatorów ma jednego wicemarszałka, podobnie jak Lewica i PSL, mające po dwoje i troje senatorów.

"W poprzedniej kadencji proporcja była mniej więcej dwa do jednego, z grubsza 60 do 30, czyli powinna być ta proporcja zachowana w prezydium dwa do jednego, tymczasem wliczając marszałka (Stanisława - PAP) Karczewskiego PiS miał czterech marszałków, my mieliśmy jednego, proporcja nie była zachowana" – wskazał.

Pytany o zapowiedzi, że PiS zamierza zabiegać o drugiego wicemarszałka, Grodzki stwierdził, że "na dzień dzisiejszy temat jest zamknięty".

"Teraz główne zadanie, które stoi przed Senatem, to rozpisanie wszystkich ról. Bo oprócz komisji musimy wytypować delegatów do OBWE, zastępców delegatów do innych ciał europejskich i dopiero jak to zakończymy, to głównym zadaniem będzie rozpoczęcie normalnej pracy Senatu" – powiedział.

"Ja jestem otwarty. W polityce najtrwalszą rzeczą jest zmiana. Możemy o tym oczywiście dyskutować. Natomiast w trybie normalnej, demokratycznej, debaty czy sporu, bo spór jest esencja polityki, to nie może być drogą wymuszania, drogą szantażu" – dodał.

autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

Źródło: PAP
Ludzie:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 1 karroryfer

myślę że wynik wyborczy jest idalny w obecnych warunkach ! - PO nie dorwało się do władzy ale ma namiastkę i Schetinio poprowadzi je do jeszcze jednego takiego "zwycięstwa"
A PiS ma bacika który będzie zatrzymywał najgłupsze zapędy i największych idiotów w szeregach ...

! Odpowiedz
26 9 keks

Marszałek senatu powinien mieszkać GODNIE i powinien mieć nakaz mieszkania w tejże willi ponieważ reprezentuje jeden z najwyższych urzędów w Polsce. Skończmy wreszcie z pseudo oszczędnościami. To samo z podróżą samolotem służbowym. Leci marszałek ale żona już nie może. Bo co? Samolot się zużyje? Więcej spali paliwa? Ja rozumiem że trzeba dokopać przeciwnikowi politycznemu bo taka jest rola opozycji ale - na Boga- dokopujcie rozsądnie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
10 9 _jasko

"Leci marszałek ale żona już nie może. Bo co?"
Jak poleci żona, to dziecko nie może, bo co?
Poleci dziecko, to pies i teściowa nie może, bo co?
"Samolot się zużyje? Więcej spali paliwa?"

! Odpowiedz
3 11 khh

To mozesz za niego placic rachunki, nie widze problemu, a reszcie spoleczenstwa nie narzucaj swojej plemiennej wizji. Nie jestesmy Arabia Saudyjska, gdzie rodzina krolewska jest wlascicielem wszystkiego i moze mieszkac sobie tak godnie jak zechce. U nas politycy sami nie placa podatkow (jakie maja kwoty wolne i odpisy VATu?) , za to kokosza sie na koszt ciezko pracujacych obywateli. Troche szacunku dla cudzych pieniedzy, dzwonku.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 9 samsza

No i straciłeś pan okazję aby milczeć. Sądząc po wyniku wyborczym pana Kuchcińskiego, wprowadzenie się do willi zapewniłoby, w kolejnych wyborach, bardziej imponujące "zwycięstwo demokracji".

! Odpowiedz
22 20 _jasko

"Przypomnę, że pan marszałek (Bogdan - PAP) Borusewicz przez kilka kadencji mieszkał w domu poselskim i korona mu z głowy nie spadła" – marszałek Grodzki.
Panu Borusewiczowi oczywiście korona z głowy nie spadła, bo jej nigdy nie miał,
w przeciwieństwie do pana Stanisława Karczewskiego, któremu ta korona po prostu się należała.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 10 kerad_

Czy ta informacja będzie miała wpływ na ceny nieruchomości ?:-)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil