Google Maps przestanie nas śledzić. Wkrótce uruchomi tryb incognito

Aplikacja Google Maps w najbliższych miesiącach zyska tryb incognito. Trasy, które pokonamy, nie będą zapisywane na osi czasu, a dzięki temu nie będziemy otrzymywać spersonalizowanych reklam - informuje portal xda-developers.com.

(fot. Google Maps / )

Używasz aplikacji Google Maps jako nawigacji, ale nie chcesz, aby twoje kroki były śledzone? W najbliższych miesiącach aplikacja wzbogaci się o tryb incognito.Trwają zamknięte testy nowej funkcji.

Tryb incognito znany jest choćby z przeglądarek internetowych czy aplikacji YouTube. Wkrótce z funkcji będzie można korzystać podczas używania aplikacji Google Maps.

Po uruchomieniu trybu incognito aplikacja nie będzie udostępniała naszej lokalizacji, miejsc, które odwiedziliśmy ani trasy, którą pokonaliśmy. O tym, że korzystamy z Google Maps w trybie incognito, poinformuje nas czarna, a nie niebieska jak obecnie, ikona położenia i czarny pasek na górze mapy.

Tryb incognito sprawi, że odwiedzane przez nas miejsca nie będą powiązane z naszym kontem Google, a dzięki temu nie będziemy otrzymywali spersonalizowanych reklam. Co ważne, aby nie być śledzonym przez aplikację, tryb incognito trzeba będzie włączać za każdym razem przed wyruszeniem w trasę.

Marcin Kaźmierczak

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.