Szkoła na wojnie z dymkiem

Główny inspektor sanitarny ostrzega rodziców przed elektronicznymi papierosami, które wchodzą do szkół - pisze w poniedziałek "Dziennik Gazeta Prawna".

(fot. Krystian Maj / FORUM)

"W tym tygodniu do dzienników elektronicznych polskich uczniów trafi list głównego inspektora sanitarnego na temat zagrożeń związanych z paleniem e-papierosów" - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Według gazety z listu tego rodzice będą mogli się dowiedzieć, czym jest wapowanie i jakie niesie ryzyko.

"Tymczasem Jerome Adams, który odpowiada za politykę administracji Donalda Trumpa w zakresie zdrowia publicznego apeluje, byśmy nie popełnili amerykańskich błędów w tej sprawie" - czytamy w dzienniku. "Należy się zastanowić, czy nie zakazać smakowych e-papierosów" - mówi Adams, cytowany w gazecie.

Trump planuje zakaz sprzedaży smakowych wkładów do e-papierosów

Biały Dom planuje wprowadzenie zakazu sprzedaży większości smakowych wkładów do e-papierosów. Pomysł powstał w czasie, gdy setki ludzi zapadają na niezidentyfikowaną chorobę płuc, a "vapuje" coraz więcej młodych.

Autor: Marcin Musiał

mmu/ pś/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 3 jurnydziadek

Dzieciaki powinny palic zwykle szlugi, a nie elektroniczne. Elektroniczne nie sa opodatkowane akcyza i panstwo na nich mniej zarabia. Dodatkowo palenie zwyklych papierosow skaraca zycie. Wiec takiemu palaczowi potem trzeba krocej swiadczenia placic. Jest to podwojna korzysc dla finansow panstwa.

! Odpowiedz
6 11 eagleeye

Ja nwm kto wogóle uczniom (nieletnim i pełnoletnim) pozwala na takie zachowanie w szkole.

Dla mnie jako rodzica ucznia szkoły zarówno podstawowej jak i ponad podstawowej jest nie zrozumiałe iż szkoła na takie rzeczy pozwala.

Za moich czasów a było to zarówno w poprzednim jak i obecnym ustroju takie rzeczy były nie do pomyślenia i rodzice byli do szkoły wzywani z automatu.

Teraz jak jesteśmy w tej "chorej UE" to uczeń ma więcej praw niż nauczyciel. Do tego rodzić jest w tej całej układance jedynie podmiotem.

Ale co się dziwić jak na ogólnopolskich stacjach komercyjnych lecą różnej maści seriale o których nawet nie chce się dyskutować.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 7 pralkaboga

że niby co? że 20 lat temu to sie w szkole szlugów nie jarało? w łazienkach dymiło sie jak z połączenia saletry z cukrem, to samo w przyszkolnych bramach. z tego co pamiętam nikt rodziców nie wzywał, a porządku pilnowały nauczycielki lub woźne z lepszym lub gorszym skutkiem.

! Odpowiedz
5 3 szlachta-nie-pracuje

co ty opowiadasz za komuny całe LO paliło palenie w kiblach to nawyk własnie z komuny !!! kiedy to było modne papieros w gębie jak aktor z holywudu wszyscy palli w kiblach nawet w latach 90 z tego powodu większość palaczy nie ma więcej niż 1,70 cmm wzrostu palenie to najgorszy nawyk na ziemi powinno się chłostać publicznie za ten nałóg sam byłem palaczem 10 lat i wiem doskonale co to za syf

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 8 po_co odpowiada pralkaboga

Nikt nie napisał, że się nie paliło tylko że było to niedopuszczalne.
Ludzie kryli się w łazienkach i po tyłach szkoły po pierwsze dla tego, że można było za do dostać po uszach i faktycznie skończyć z rodzicem w szkole, a po drugie to jednak mimo wszystko było trochę wstydliwe.

Ja uczyłem się w technikum, gdzie była stosowna palarnia. Trudno właściwie pełnoletnim ludziom zabraniać palić, ale w młodszych klasach było to niedopuszczalne.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne