REKLAMA

Getin Bank miał problem z wypłaceniem odsetek od lokat

2018-03-15 10:40
publikacja
2018-03-15 10:40
Bankier.pl

Getin Bank miał wczoraj techniczny problem z wypłacaniem odsetek od zapadłych lokat - poinformował redakcję Bankier.pl jeden z czytelników. Bank informuje, że problem został rozwiązany jeszcze wczoraj, a środki powinny dotrzeć do ostatnich klientów zgodnie z sesjami Elixir.

"14.03 Getin Bank nie wypłacał odsetek od zapadłych lokat. Bank tłumaczy to awarią swojego systemu" - napisał do nas na alert@bankier.pl jeden z czytelników. Potwierdzenie tej sytuacji uzyskaliśmy na infolinii banku.

Rzecznik prasowy Getin Banku, w przesłanym do redakcji Bankier.pl komentarzu również przyznał, że taka sytuacja miała miejsce. – W wyniku problemów technicznych w dniu 14 marca br. doszło do nieprawidłowej kapitalizacji niewielkiej części depozytów zapadających na ten dzień. Lokaty po przeliczeniu zostały zamknięte, a na rachunki klientów przelano jedynie kwoty depozytów bez doliczonych odsetek. Jeszcze tego samego dnia bank dokonał stosownej korekty i przelał na rachunki klientów należne odsetki – wyjaśnia Artur Newecki.

/ Bankier.pl

Klienci, do których środki z tytułu odsetek kierowano na rachunki Getinu, otrzymali już swoje pieniądze - zapewnia rzecznik. Posiadacze rachunków w innych bankach powinni otrzymać je zgodnie z sesjami Elixir.

MW

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (4)

dodaj komentarz
marian70
Najlepiej zwalić winę na tzw system....A kto go tworzy i obsługuje? Krasnoludki?
mgs3 odpowiada mgs3
....dla polisoludków:)
marekrz odpowiada mgs3
...i frankoludków :)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki