REKLAMA

Gatta na skraju bankructwa przez lockdown

2021-01-20 08:30
publikacja
2021-01-20 08:30
fot. IgorGolovniov / Shutterstock

Gatta, polska firma znana głównie z produkcji rajstop, ale także bielizny, strojów kąpielowych czy odzieży, wystąpiła z wnioskiem o postępowanie sanacyjne, dzięki czemu uzyskała ochronę przed wierzycielami.

Firma ma problemy głównie z powodu zamknięcia centrów handlowych - to tam znajduje się bowiem część jej stoisk. Mimo że w ostatnim czasie wzrosła sprzedaż internetowa, nie wystarczyło to, by uratować biznes. Zamknięte przez ogólnokrajowy lockdown galerie w połączeniu z wysokimi czynszami doprowadziły Gattę do trudnej sytuacji finansowej.

Sąd Gospodarczy w Łodzi przychylił się więc do wniosku firmy Ferax, właściciela marki Gatta, o postępowanie sanacyjne. O sprawie jako pierwszy napisał Daniel Dziewit z bloga przeliczeni.pl.

Wcześniej, 13 stycznia 2021 r. ten sam sąd w Łodzi ogłosił upadłość firmy Gatta. Zarządcą wyznaczono doradcę restrukturyzacyjnego Patryka Filipiaka - odnotowuje Business Insider.

Jak zauważa Dziewit, Gatta produkuje swój towar w Zduńskiej Woli i może pochwalić się ok. 130 punktami sprzedaży w kraju. Zatrudnia 2 tys. pracowników. Postępowanie pozwoli firmie uniknąć zajmowania towaru, odcinania prądu czy zabierania gotówki z kasy. Za zgodą sędziego komisarza to Gatta może wypowiedzieć każdą umowę najmu bez kar umownych, a nie wynajmujący.

Firma istnieje już 25 lat. Całą produkcję prowadzi w Polsce. Jej towary trafiały do Wielkiej Brytanii, Francji, Rosji, a także do USA i Australii.

KWS

Źródło:
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (11)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
demeryt_69
Czy to właśnie w reklamie ich rajstop występowała Ryfka Sukiennik?
atx
to się nazywa współpraca sektora prywatnego z rządem czyli tzw przejęcie lub likwidacja jednym słowem KOMUNA! ...tu idą mld ze strony chin na takie zakupy ...np motorola już nie jest hamerykańska tylko chińska itd
jes
Widocznie lokalny pisowski aparatczyk uznał "że nie są nasi" i niech upadają. Gdyby byli "nasi" dostaliby wsparcie.
qart
Działają na razie. Trzeba im pomóc i coś kupić dla dziewczyny, żony itd :-)
skindred_
Skoro rząd nie pomaga, to niech też nie przeszkadza! Inaczej to sabotaż państwa.
darius19
poprosze żone, zeby se kupila cos od Gatty. Ale chyba, za duzo wiary teorie spiskowe w komentarzach. Łatwo wytlumacza i pokaza kto winien. Populizm.
janekmaly
Czyli wszystko idzie zgodnie z planem, pod przykrywką pandemii kolejne biznesy na skraju bankructwa i przygotowane pod przejęcie przez większych graczy. OTWIERAJCIE się bo inaczej wszystko co polskie upadnie
ameba1
Kupi ją jakiś zagramaniczny koncern, któremu to pandemia nie miesza w interesach. W tych czasach, rząd powinien wprowadzić wysokie "cła" na zakup polskich firm. Orwell się kłania.

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki