REKLAMA
CHCESZ ZACZĄĆ INWESTOWAĆ?

Potencjalny inwestor wycofał się z chęci nabycia akcji Idea Banku

2019-10-28 18:54, akt.2019-10-29 09:24
publikacja
2019-10-28 18:54
aktualizacja
2019-10-29 09:24
Potencjalny inwestor wycofał się z chęci nabycia akcji Idea Banku
Potencjalny inwestor wycofał się z chęci nabycia akcji Idea Banku
fot. Adam Chełstowski / / FORUM

Idea Bank otrzymał informację, że fundusz typu private equity po przeprowadzeniu badania due diligence zrezygnował z udziału w potencjalnej transakcji nabycia akcji banku - podał Idea Bank w komunikacie.

fot. Jaap Arriens / / ZUMA Press

We wrześniu bank informował, że dopuścił fundusz private equity do rozszerzonego due diligence. Od lipca fundusz uczestniczył w ograniczonym badaniu due diligence.

Pod koniec maja Idea Bank podał, że podlega badaniu due diligence przeprowadzanemu z udziałem kilku inwestorów typu private equity. Dotyczyło to działań zmierzających do dokapitalizowania połączonych Getin Noble Banku i Idea Banku. Komisja Nadzoru Finansowego odmówiła jednak wydania zezwolenia na połączenie Idea Banku z Getin Noble Bankiem.

Po I półroczu 2019 roku strata netto banku wynosi 78,4 mln zł. Z kolei łączny współczynnik kapitałowy (TCR) grupy Idea Banku na koniec czerwca 2019 roku wynosił 2,11 proc. i znajdował się poniżej wymogów ustawowych - poinformował bank w raporcie półrocznym.

"Zarząd Banku będąc świadomym obowiązków zachowania odpowiednich poziomów norm kapitałowych oraz działania w celu zabezpieczenia bezpieczeństwa deponentów i innych uczestników rynku podejmuje wszelkie działania, które dążą do realizacji tych obowiązków, w tym przede wszystkim podejmuje intensywne działania zmierzające do pozyskania inwestora" - napisano w raporcie półrocznym.

Wycofanie się potencjalnego inwestora odbija się na cenie akcji banku. Na początku wtorkowych notowań Idea tanieje o ok. 8 proc., do poziomu 2,44zł. Dla porównania, po opublikowanej w lutym informacji o dopuszczeniu przez Ideę wybranych funduszy private equity do due diligence, akcje banku podrożały do 8 zł.

Wyniki Idea Banku za trzeci kwartał mają zostać opublikowane 19 listopada.

MZ/PAP

Źródło:Bankier24
Tematy
Otwórz konto mBiznes Standard w mBanku, zyskaj 350 zł oraz aktywnie korzystaj z konta w którym masz gwarancję braku opłat przez 2 lata i 0 zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym

Otwórz konto mBiznes Standard w mBanku, zyskaj 350 zł oraz aktywnie korzystaj z konta w którym masz gwarancję braku opłat przez 2 lata i 0 zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym

Komentarze (35)

dodaj komentarz
staryznajomy
I Getin HOLDING na plusie, Getin Noblebez zmian, IdeaBank na "lekkim minusie mimo ze bylo blisko po 15:15 by wyjść na zero.
Inwestor strachy na lachy, krotka sprzedaz na Holdingu to podpucha pod zakupy ponizej 2 zl a Idea poniżej 3 zl. Mysle ze w listopadzie bedzie juz ciezko kupic rozsadne ilosci akcji w obecnych cenach !
staryznajomy
Jak 19 listopada pokażą zysk IdeaBanku z 40 mln to ...
orwellwieczniezywy
To była ciężka droga, najeżona przeszkodami i problemami w znalezieniu inwestora strategicznego. Jednak dziś moim zdaniem Czarnecki doskonale sobie poradzi bez zewnętrznego wsparcia.
kurs-sznura
Tyle sobie sami poradzili to i dalej poradzą sobie sami!
duzy_nos
Kto sieje tą panikę i ferment? Bank ma się przecież dobrze. Wystarczy spojrzeć na wyniki.
koral123
Ok, inwestor się nie znalazł, jednak patrząc się na wyniki bank radzi sobie całkiem nieźle.
ferdynantkiepski
-78mln zł netto straty za ściąganie odsetek od wydrukowanych z powietrza pieniądzy i rozdanie ryzykownych kredytów, pamiętaj, ze teraz mamy hosse, jak zaczną się problemy i ludzie zaczną tracić pracę to zwiększy się odsetek niespłacanych kredytów i strata się powiekszy...
ferdynantkiepski
no rzeczywiście wychodzą na prostą, banki Czarneckiego są zwolnione z podatku bankowego i nadal ponoszą straty... a w razie upadku dostaną pomoc od BFG nic tylko dalej prowadzić działalność
wizytator
Nikt w tym kraju nie dawał/daje lepszego % na lokatach niż Idea. Szkoda by było go uwalić.
A kredyciarzom mówimy won!
wig420
Idea wyszedł na prostą, więc obecenie IMO poradzą sobie sami.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki