REKLAMA
NIE PRZEGAP

Dworczyk o inflacji. "Skończył się niestety czas, w którym było miło, lekko i przyjemnie"

2022-06-27 09:38
publikacja
2022-06-27 09:38
Dworczyk o inflacji. "Skończył się niestety czas, w którym było miło, lekko i przyjemnie"
Dworczyk o inflacji. "Skończył się niestety czas, w którym było miło, lekko i przyjemnie"
fot. Adam Guz / / Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Cały świat zmaga się z konsekwencjami wojny na Ukrainie, którą wywołał Władimir Putin, w tym wysoką inflacją; najbliższe miesiące na pewno będą stanowiły wyzwanie dla wszystkich - mówił w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk.

Szef KPRM w Radiu Plus pytany o kwestię wysokiej inflacji, zwrócił uwagę, że nie tylko Polska ale cały świat zmaga się z konsekwencjami wojny na Ukrainie, którą wywołał Władimir Putin. "Jedną z tych negatywnych konsekwencji są problemy gospodarcze, w tym właśnie inflacja" - mówił minister. Zapewnił, że polski rząd podejmuje szereg działań, aby łagodzić skutki tej wojny dla obywateli.

Na uwagę, że inflacja przekracza wzrost płac, Dworczyk powiedział, że "my mówimy od początku, że Polacy będą odczuwać skutki wojny, którą wywołał Władimir Putin". "To nie jest tak, że przejdziemy suchą stopą przez ten czas wojenny. Będziemy odczuwać to w naszych portfelach, będziemy odczuwać to na szereg różnych sposobów. Wojna ma swoje konsekwencje" - zauważył.

"Skończył się niestety czas, w którym było miło, lekko i przyjemnie, i to dotyczy całego świata. Skończyły się czasy, kiedy interesowaliśmy się wyłącznie tym, ile wzrośnie PKB, jakie będą podwyżki płac. Dzisiaj surowce są drogie, dzisiaj mamy kryzys gospodarczy, kryzys inflacyjny. To są wszystko konsekwencje wojny na Ukrainie, którą Władimir Putin wywołał" - podkreślił Dworczyk.

Jak dodał, jedyną drogą, by zmienić tę sytuacje - poza działaniami gospodarczymi - jest jak najszybsze doprowadzenie do zakończenia tej wojny.

Dopytywany, czy mamy się szykować na coraz gorszą rzeczywistość, Dworczyk odparł: "Mamy się szykować na to, że najbliższe miesiące na pewno będą stanowiły wyzwanie dla wszystkich, nie tylko dla rządu, ale dla wszystkich obywateli". "Będziemy cały czas zmagać się z wysokimi cenami, będziemy cały czas zmagać się z inflacją. Rząd podejmuje szereg działań, żeby łagodzić skutki wojny, którą wywołała Rosja, ale na pewno te skutki będą odczuwalne, z resztą już są odczuwalne dla Polaków" - dodał. (PAP)autor: Rafał Białkowski

rbk/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Komentarze (73)

dodaj komentarz
bgiem
Przygnębiająca bezkarność i buta.
drzaraza
Jak się nic nie umie a jest się przy korycie to trzeba mówić co każą i go bronić do upadłego.
itso_zasob_ostateczny
nie zmieni to faktu ze bredzą, nawet jak by to z milion pisowców powtarzało w kółko jedno i to samo co im ich kaznodzieja naopowiadał :D

ze media są jak kryptowaluta ciągną prąd i nie ma z nich żadnego społecznego pożytku to jest upadek tych ludzi ze biorą udział w tym badziewiu
polityka_to_nie_ekonomia
Jak nie lubię putina to aktualnie rządzącym spadł on z nieba. Na kogo by zrzucali winę za to co się dzieje gdyby nie on?
prawda_
Proste pytanie do Michala Dworczyka: czym ta wojna rozni sie od innych ze caly swiat zmaga sie z inflacja, efektami sancji czy wydatkami na pomoc Ukraincom? Czy nie jest tak ze zachod chce sobie zawlaszczyx Ukraine przez te ruchy (bo przeciez nigdy nie zwroca tych pozyczonych pieniedzy) a polska chce skrabnac kawaleczek tortu a i Proste pytanie do Michala Dworczyka: czym ta wojna rozni sie od innych ze caly swiat zmaga sie z inflacja, efektami sancji czy wydatkami na pomoc Ukraincom? Czy nie jest tak ze zachod chce sobie zawlaszczyx Ukraine przez te ruchy (bo przeciez nigdy nie zwroca tych pozyczonych pieniedzy) a polska chce skrabnac kawaleczek tortu a i tak zostanie wyruchana?
henk54
Oczywiście że skończył się czas, gdzie było miło, lekko i przyjemnie. PiS w końcu musi wypić piwo, które naważył. Nieudolnie rządzicie finansami i gospodarką od wielu lat, co musiało doprowadzić do kryzysu. Inflacja była rekordowa już przed wojną(co wielu komentatorów wytknęło poniżej), a teraz próbujecie zwalić całą winę za swoją Oczywiście że skończył się czas, gdzie było miło, lekko i przyjemnie. PiS w końcu musi wypić piwo, które naważył. Nieudolnie rządzicie finansami i gospodarką od wielu lat, co musiało doprowadzić do kryzysu. Inflacja była rekordowa już przed wojną(co wielu komentatorów wytknęło poniżej), a teraz próbujecie zwalić całą winę za swoją niekompetencję na Putina... Wy naprawę walczycie wyłącznie o głosy kompletnych imbecyli, którzy nie kojarzą co było kilka miesięcy wstecz i można im wmówić że czarne jest białe.
henk54
Narobiliście długu nawet w okresie dobrej koniunktury. A w covidzie już poszliście po bandzie na całość i obeszliście kreatywną księgowością nawet konstytucyjne progi zadłużenia. Ciekawe jak Wam się teraz budżet zepnie, skoro rentowność obligacji poszła ostro w górę, NBP nie może drukować przy takiej inflacji bo doprowadzi do upadku Narobiliście długu nawet w okresie dobrej koniunktury. A w covidzie już poszliście po bandzie na całość i obeszliście kreatywną księgowością nawet konstytucyjne progi zadłużenia. Ciekawe jak Wam się teraz budżet zepnie, skoro rentowność obligacji poszła ostro w górę, NBP nie może drukować przy takiej inflacji bo doprowadzi do upadku złotego. Będziecie płacić 100 mld zł za same odsetki. Oddaliście kraj w niewolę bankierów. Nieodpowiedzialne pajace.
prawda_ odpowiada henk54
100% racji.mam nadzieje ze narod icz tego rozliczy. Oby to byl polski narod, nie ukrainski
slawekqs
Wracając do zuchow razem z tym covidem książki o nich będą pisać No nie wiem inflacja to min. 50% waszej dobrej zmiany a po ile dolar ?

Powiązane: Tarcza antyinflacyjna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki