REKLAMA

Duńczycy znaleźli tajemniczy obiekt przy Nord Stream 2. "Zostanie zbadany"

2023-03-23 21:36
publikacja
2023-03-23 21:36

Duńczycy znaleźli tajemniczy obiekt przy Nord Stream 2. "Zostanie zbadany"
Duńczycy znaleźli tajemniczy obiekt przy Nord Stream 2. "Zostanie zbadany"
fot. MAXIM SHEMETOV / / Reuters

Tajemniczy obiekt został znaleziony przy biegnącym z Rosji do Niemiec gazociągu Nord Stream 2 - poinformowała Duńska Agencja Energii. Wstępnie oceniono, że przedmiot nie stwarza bezpośredniego zagrożenia, ma zostać wydobyty i zbadany.

Zdjęcie, którego źródłem jest ministerstwo obrony Danii, umieszczono na stronie internetowej www.ens.dk. "Obiekt ma kształt walca, około 40 cm wysokości oraz 10 cm średnicy. Możliwe, że jest morską boją dymną" - napisano pod fotografią.

Jak podkreślono w komunikacie, "w celu dalszego wyjaśnienia charakteru obiektu, (duńskie) władze zdecydowały się na jego wyłowienie przy pomocy sił zbrojnych". "W związku z tym Duńska Agencja Energii zaproponowała udział w tej operacji właścicielowi gazociągu spółce Nord Stream 2 AG" - poinformowano. Obecnie duńska agencja oczekuje na odpowiedź od Nord Stream 2 AG.

Znalezienie niezidentyfikowanego obiektu przy Nord Stream 2 potwierdził w połowie marca szef duńskiego MSZ Lars Lokke Rasmussen. Polityk zapewnił wówczas, że przedmiot nie stwarza zagrożenia dla ludzi ani statków.

Daniel Zyśk(PAP)

zys/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Komentarze (11)

dodaj komentarz
infinityhost
Co ten Skipper z pingwinów z Madagaskaru mówił na temat Duńczyków?
parma
po co ta obłuda i cyrk amerykanie wysadzili żeby rosja nie miała za co prowadzić wojny na ukrainie
polonu
Maciarewicza wysłać on się zna na eksplozjach ,niech to zbada .
zenonn
Długo to coś tam lezy, mnóstwo żyjątek na tym, mniej niż na rurze.
Stara łuska armatnia?
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
polonu
to było podłożone , tylko nie eksplodowało , coś nie zadziałało , w każdej chwili może to walnąć . na linkę i pociągnąć.
eobywatel
to wygląda jak taka szczotka do kurzu, albo takie "futro" na mikron :P
polonu
lepiej niech uważają bo jak to pierdyknie , może być czasówka .Niemcy dalej nie rozumieją gdzie jest ich miejsce i gdzie mają zaopatrywać się w gaz , chyba wiedzą . od dawna te rurociągi miały być zlikwidowane wielka sensacja . teraz wszyscy udają głupa . Polska najbardziej była przeciwna temu aby Niemcy kupowali gaz w Rosji żadna lepiej niech uważają bo jak to pierdyknie , może być czasówka .Niemcy dalej nie rozumieją gdzie jest ich miejsce i gdzie mają zaopatrywać się w gaz , chyba wiedzą . od dawna te rurociągi miały być zlikwidowane wielka sensacja . teraz wszyscy udają głupa . Polska najbardziej była przeciwna temu aby Niemcy kupowali gaz w Rosji żadna tajemnica , jak pies sołtysa sam nie weźmie i drugiemu nie da choćby nawet na tym stracił nie ważne

Powiązane: Nord Stream 2

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki