REKLAMA

Darmowe bilety od LOT-u to oszustwo

2018-03-01 08:20
publikacja
2018-03-01 08:20

W internecie pojawiły się fałszywe oferty „gwarantujące” wygranie biletów LOT-u z okazji 89. urodzin przewoźnika. W ten sposób oszuści rozpowszechniają złośliwe linki, które przekierowują nieświadomych użytkowników do witryn proszących o podanie danych osobowych.

Tym razem oszuści podszywają się pod znane linie lotnicze LOT. Prowadzą kampanię na WhatsAppie, której celem jest rozpowszechnianie złośliwych linków. Zaczyna się niewinnie – od wiadomości otrzymanej od znajomego w komunikatorze WhatsApp, która informuje, że Polskie Linie Lotnicze LOT rozdają podwójne darmowe bilety, z okazji 89. rocznicy powstania przewoźnika.

Darmowe bilety do LOT-u to oszustwo / fot. Paweł Pilzak / LOT.pl

Wiadomość zawiera link, który przekierowuje na fałszywą stronę, łudząco przypominającą stronę internetową przewoźnika. Następnie nieświadomy użytkownik jest proszony o udzielenie odpowiedzi na klika pytań oraz o udostępnienie informacji o konkursie znajomym. Fałszywe linki, jak się okazuje, mają w podstępny sposób zmusić ofiary do przekazania danych osobowych.

Przed oszustwem przestrzega również LOT w komunikacie umieszczonym na Facebooku:

Jak się okazuje, PLL LOT nie po raz pierwszy padają ofiarą podobnego oszustwa. Już w 2017 r. wydały oficjalny komunikat, w którym informowały o fałszywych linkach krążących po internecie.

Katarzyna Rostkowska 

Źródło:
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
skarp73
Więcej interesujących informacji na ten temat na stronie www.niebezpiecznik.pl.
naydah
tylko kretyn wierzy w cokolwiek za darmo

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki