Darmowe bilety od LOT-u to oszustwo

W internecie pojawiły się fałszywe oferty „gwarantujące” wygranie biletów LOT-u z okazji 89. urodzin przewoźnika. W ten sposób oszuści rozpowszechniają złośliwe linki, które przekierowują nieświadomych użytkowników do witryn proszących o podanie danych osobowych.

Tym razem oszuści podszywają się pod znane linie lotnicze LOT. Prowadzą kampanię na WhatsAppie, której celem jest rozpowszechnianie złośliwych linków. Zaczyna się niewinnie – od wiadomości otrzymanej od znajomego w komunikatorze WhatsApp, która informuje, że Polskie Linie Lotnicze LOT rozdają podwójne darmowe bilety, z okazji 89. rocznicy powstania przewoźnika.

Darmowe bilety do LOT-u to oszustwo
Darmowe bilety do LOT-u to oszustwo (fot. Paweł Pilzak / LOT.pl)

Wiadomość zawiera link, który przekierowuje na fałszywą stronę, łudząco przypominającą stronę internetową przewoźnika. Następnie nieświadomy użytkownik jest proszony o udzielenie odpowiedzi na klika pytań oraz o udostępnienie informacji o konkursie znajomym. Fałszywe linki, jak się okazuje, mają w podstępny sposób zmusić ofiary do przekazania danych osobowych.

Przed oszustwem przestrzega również LOT w komunikacie umieszczonym na Facebooku:

Jak się okazuje, PLL LOT nie po raz pierwszy padają ofiarą podobnego oszustwa. Już w 2017 r. wydały oficjalny komunikat, w którym informowały o fałszywych linkach krążących po internecie.

Katarzyna Rostkowska 

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 skarp73

Więcej interesujących informacji na ten temat na stronie www.niebezpiecznik.pl.

! Odpowiedz
2 7 naydah

tylko kretyn wierzy w cokolwiek za darmo

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl