REKLAMA

DM PKO BP zawiesza rekomendacje dla JSW

2016-11-30 12:04
publikacja
2016-11-30 12:04
DM PKO BP zawiesza rekomendacje dla JSW
DM PKO BP zawiesza rekomendacje dla JSW
fot. Reuters / / FORUM

Zamieszanie, jakie spowodował raport analityczny DM PKO BP na wczorajszym NWZA JSW, najprawdopodobniej ma swoje konsekwencje także w samym domu maklerskim, który poinformował o zawieszeniu wydawania rekomendacji dla JSW.

DM PKO BP poinformował we wtorkowym komunikacie opublikowanym na stronach internetowych, że „podjął decyzję w zakresie wstrzymania badań inwestycyjnych i zawieszeniu obowiązującej rekomendacji dla spółki JSW SA z dniem 29 listopada 2016 roku”.

Jeszcze wczoraj wieczorem agencja PAP ujawniła najważniejsze szczegóły najświeższego raportu DM PKO BP, dotyczącego JSW, który był przyczyną przerwania do czwartku NWZA jastrzębskiej spółki. Zgodnie z prognozami analityków DM PKO BP, dzięki wysokim cenom węgla koksowego JSW wypracuje w 2017 roku 4,9 mld zł EBITDA. Analitycy podnieśli cenę docelową dla JSW do 89 zł z wcześniejszych 74 zł.

We wtorek odbywało się walne zgromadzenie akcjonariusz JSW, które miało zdecydować m.in. o przyszłości kopalni Krupiński. Zgodnie z wcześniejszymi decyzjami zarządu i rady nadzorczej JSW, które miało zatwierdzić - lub nie - walne zgromadzenie JSW, przynosząca straty kopalnia węgla kamiennego Krupiński w Suszcu (Śląskie) miałaby trafić do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Trafiają tam kopalnie, gdzie wydobycie węgla ma zostać zatrzymane. Przeciwko zamknięciu kopalni protestowali związkowcy oraz samorządowcy.

Rozpoczęte we wtorek obrady mają zostać wznowione w czwartek 1 grudnia o godzinie 12. Uchwałę w sprawie przerwy podjęto kwalifikowaną większością ponad dwóch trzecich głosów, bez sprzeciwu ze strony żadnego z akcjonariuszy.

Przedstawiciel Skarbu Państwa, Paweł Skopiński, wniosek o ogłoszenie przerwy w obradach argumentował potrzebą czasu, by przed podjęciem decyzji przeanalizować dodatkowe informacje dotyczące JSW. "Kontynuujemy cały czas uzgodnienia z instytucjami finansowymi; w tych uzgodnieniach pojawiły się nowe okoliczności dotyczące danych finansowych, zawartych w raporcie Domu Maklerskiego PKO BP SA, które mają wpływ na ocenę sytuacji finansowej spółki, zatem chcielibyśmy je dokładnie przeanalizować i po dogłębnej analizie powrócić do rozpatrywania punktów porządku obrad w czwartek o godzinie dwunastej" – uzasadniał decyzję Skopiński.

Bankier.pl/MD/PAP

Źródło:
Tematy
0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (38)

dodaj komentarz
~Dooch
Czy nikt nie dostrzega przekręt wokół Krupinskiego? Przerwali walne bo jakąś sierota nie dopilnowala terminu publikacji raportu. Miało być po walnym...ale nie fart.
Teraz mają czas na to żeby wymysleć silniejszy argument niż nierentownosc. To jest mega przekręt w białych rękawiczkach i na waszych oczach.
~Hillela
Oni już wszystko wiedzą tylko tak grają żeby wszytko od leszcz wykupić co tu dużo mówić tylko nam teatrzyk robią biorą wszystko w miedzi wstrząs zabici górnicy na gpw żadnej reakcji oc tu chodzi tutaj chcą wykupić bo wiedzą Że zaraz będą zyski u nas tak samo zrobili kupili 5zet sprzedali 140 zeta jak zebrali od ludność tak to prawda
~stopazwrotu
JSW na razie nie zarabia na wzroście ceny węgla koksowego !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Czy nikt tego nie rozumie.???????????????????????????Wzrost kursu giełdowego to czysta spekulacja.
~Prezes
Kupujcie ! Bo wystrzelą w górę ! Ja to mówię ! Zapamiętajcie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~j-23
ROSNĄĆ BĘDZIE BO WSZYSTKO CO ZŁE WYPADŁO Z po I psl DWA PASOŻYTY JUŻ DOGORYWAJĄ ! i BARDZO DOBRZE MAJĄ ZA SWOJĄ PAZERNOŚĆ !!!!
~piotr
Analitycy DM PKO BP skromnie podnieśli cenę docelową do 89 zł,aby nie drażnić zw.zawodowych,które gdyby dowiedziały sie prawdy ,ze wycena prawdziwa to ok.200zł zaraz stawiałyby niedorzeczne żądania,także z tym Krupińskim.
~Alojz
Krupiński zadebiutował gruba
~Krzys
łatwo wam się komentuje , nie robicie na Krupińskim mało wiecie. Krupiński jest dobrą kopalnią tylko żle zarządzaną. przyjdzie Niemiec i to będzie najlepsza kopalnia w Polsce tak jak było z stocznią Gdańsk.
~ajanato
Nie oddadzą Krupińskiego i jutro JSW -10 zł na starcie.
~zdenek
Grosicki jo Cię prosza , a i panowie czy wy macie magiczne gogle zawiesili a nie wycofują proszę litości niemożecie strawić że kurs rośnie

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki