REKLAMA

DM BDM rekomenduje "redukuj" CD Projekt; cena docelowa 332 zł/akcję

2020-05-13 10:10
publikacja
2020-05-13 10:10

Analitycy DM BDM, w raporcie z 6 maja, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla CD Projektu od zalecenia "redukuj" z ceną docelową 332 zł/akcję.

/ fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu

Raport został sporządzony przy cenie rynkowej 358 zł, a w środę około godziny 10.00 jedna akcja CD Projektu kosztowała 374,9 zł.

"Naszym zdaniem aktualna wycena dewelopera dyskontuje już sukces gry „Cyberpunk 2077”. W swoich prognozach spodziewamy się, że w rok od premiery gra sprzeda się w nakładzie 30 mln kopii, co pozwoli wygenerować w tym okresie zysk na poziomie 2,4 mld zł" - podano w raporcie.

"Pragniemy zauważyć, że osiągając taki wynik stanie się drugą najlepiej sprzedającą się produkcją zaraz po GTAV, która to w pierwszym roku swojej sprzedaży rozeszła się w nakładzie 34 mln kopii na konsole starej generacji (aktualnie jest to już liczba w okolicach 120 mln)" - dodano.

Analitycy czekają na finalną akcję marketingową "Cyberpunka".

"Zważając na obecną sytuację na świecie, w tym odwołane targi gamingowe, spodziewamy się że przeprowadzenie kampanii na poziome zasięgów z ubiegłego roku może być ciężkie do zrealizowania, niemniej jednak oczekujemy kreatywności ze strony REDów" - podano w raporcie.

Po premierze analitycy liczą na trzy duże dodatki do gry, które będą debiutowały w odstępach co pół roku, a tym samym będą miały - zdaniem analityków - spory wpływ na utrzymującą się sprzedaż w kolejnych latach.

"Spodziewamy się trybu multiplayer w 2022 roku. Uważamy, że Cyberpunk 2077 jest grą, która idealnie wpasuje się w tryb rozgrywki wieloosobowej, pragniemy jednak zauważyć, że jest to bardzo wymagający projekt, którego global launch może być odwlekany w czasie" - poinformowali analitycy.

"Czekamy również na odtajnienie produkcji mobilnej spółki Spokko oraz na rozpoczęcie prac na kolejną grą z uniwersum Wiedźmina zaraz po premierze CP2077” - dodali.

Autorem raportu, który został udostępniony 6 maja o godzinie 08:00, jest Krzysztof Tkocz.

Depesza jest skrótem rekomendacji DM BDM. W załączniku zamieszczamy plik PDF z raportem. (PAP Biznes)

sar/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (5)

dodaj komentarz
pk14
DM BDM to banda naciągaczy dostali komendę aby obnizyć rekomendacje dla cdr bo pewnie ktoś musi się zapakować porządnie czemu nie piszą o 11bit czy creepjar.
6tyzmysl
Reklamę cyberpunka widzialem w metrze w Shanghai, Hong Kong, Tokio, Taipei -- to jest podukt globalny jedyny niestety póki co z PL - 30 mln kopii przy dobrej akcji marketingowej to wynik 1 dnia sprzedazy w Azji.. trzymam kciuki za REdów i za 500,00 we wrześniu.
staryznajomy
Patrząc na C/Z to REDUKUJ powinno byc z cena docelową 100 zł !
domisie
To jest śmieszna spółka zarabia 20 mln na kwartał, kasę wydaje na obligacje, a wszystkim się wydaje że jest warta bln zł :)
ziom80
Jak sprzedadzą 30 mln egzemplarzy gry to wtedy będą warci tej ceny . To się okaże na jesieni :-).

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki