REKLAMA

Co dalej z szarą strefą bukmacherską?

Monika Kapinos2014-12-17 14:21
publikacja
2014-12-17 14:21
Co dalej z szarą strefą bukmacherską?
Co dalej z szarą strefą bukmacherską?
fot. Hemera / Thinkstock / / Thinkstock

Szara strefa w polskiej branży bukmacherskiej nieustannie naraża Skarb Państwa na straty. Ze względu na braki w regulacjach prawnych i działalność nielegalnych operatorów, skala problemu nieustannie rośnie.

Dodatkowe działania Ministerstwa Finansów polegające na karaniu graczy, którzy wygrali u bukmacherów online dolewają jedynie oliwy do ognia. Wicedyrektor generalny firmy Fortuna - Konrad Łabudek, tłumaczy to zjawisko z punktu widzenia firm działających w branży.

- Aktualnie obowiązuje nas ustawa z 2009r., która weszła w życie 1 stycznia 2010r. To ustawa bardzo restrykcyjna, bowiem w Polsce obowiązuje jeden z najwyższych podatków w całej Unii Europejskiej jeżeli chodzi o zakłady wzajemne. Jednocześnie ustawa umożliwia nielegalne działanie w branży niezarejestrowanym podmiotom z zagranicy.

Prognozy Bankier.pl na 2015 rok [ANKIETA]

Co dalej z szarą strefą bukmacherską?

Start odtwarzacza ...

Zapytany o sugerowane rozwiązanie dla powiększającej się szarej strefy, podaje kilka sugestii. - Są dwie metody, metoda kija i marchewki lub kombinacje obu. Metoda kija to blokowanie adresów IP i płatności, zaś metoda marchewki to liberalizacja naszego prawa czyli przede wszystkim obniżenie podatku i złagodzenie warunków działalności marketingowej w Polsce.

Łabudek wskazał też na dużą odpowiedzialność graczy, którzy wygrywają u bukmacherów online. W tym przypadku dostrzega on podwójne ryzyko jakie ponosi gracz, z jednej strony obstawianie wygranej lub przegranej w nielegalnych zakładach, z drugiej zaś groźba przepadku wygranej i nałożenie dodatkowej grzywny. Sankcji tych, wymierzonych jedynie w gracza, jako wicedyrektor Fortuny zdecydowanie nie popiera.

Źródło:
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~tenten
oczywiście, że najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest liberalizacja ustawy, która będzie zachęcać zagranicznych bukmacherów do uzyskania polskiej licencji, a nie straszenia. teraz coraz więcej bukow ucieka z polskiego rynku. myślę, że posłowie bedą zmuszeni zmienić ustawę, bo sądy mają inne zdanie co do graczy,oczywiście, że najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest liberalizacja ustawy, która będzie zachęcać zagranicznych bukmacherów do uzyskania polskiej licencji, a nie straszenia. teraz coraz więcej bukow ucieka z polskiego rynku. myślę, że posłowie bedą zmuszeni zmienić ustawę, bo sądy mają inne zdanie co do graczy, którzy grają u zagranicznych bukmacherów, niż służba celna, która chce ukarać ponad 20 tysięcy graczy. Z orzeczenia sądu rejonowego w Płońsku wynika, iż zawieranie zakładów u zagranicznego bukmachera ma miejsce poza granicami Polski, a ustawa hazardowa obowiązuje jedynie na terytorium Polski. znalezione na http://www.interbookie.pl/aktualnosci-bukmacherskie-sportowe/nowosci-bukmacherskie/sad-w-plonsku-uznal-za-niewinnego-gracza-hazardowego
~mati
ci ludzie z branży w Polsce opowiadają takie debilizmy, że aż żal tego słuchać. ludzie grają u buków zagranicznych bo te mają bardzo dobrą ofertę meczów, kursów, bardzo szybkie strony internetowe i co najważniejsze - można u nich obstawiać 24h na dobę. a co oferują polscy buki ? jedno wielkie G !!! to co w tej ci ludzie z branży w Polsce opowiadają takie debilizmy, że aż żal tego słuchać. ludzie grają u buków zagranicznych bo te mają bardzo dobrą ofertę meczów, kursów, bardzo szybkie strony internetowe i co najważniejsze - można u nich obstawiać 24h na dobę. a co oferują polscy buki ? jedno wielkie G !!! to co w tej chwili robi "polski" rząd to ograniczanie konkurencji. Niech fortuna czy STS zrobi to tak jak robią serwisy zagraniczne to ludzie sami zaczną u nich grać. poza tym w UE jest swoboda przepływu usług, a więc twierdzenie, że jakiś bukmacher zarejestrowany na Malcie jest u nas nielegalny to robienie z siebie durnia.
~ghu
niestety w tej kwestii infantylni idioci z rządu będą nas bronić przed nami samymi ...

Powiązane: Afera hazardowa

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki