Chanel żąda wycofania perfum Majdana

2018-11-09 11:10
publikacja
2018-11-09 11:10

Vabun - spółka Radosława Majdana - ma spory problem. Chanel wystosowało do firmy pismo, w którym żąda wycofania z rynku perfum Vabun for Lady No.5.

/ fot. Krzysztof Jarosz / FORUM

Dom mody Chanel obawia się, że oznaczenie "No.5" wprowadzi zamieszanie i klienci będą utożsamiać ich towary z tymi produkowanymi przez Majdana. Jak podała spółka w komunikacie: "W niniejszym piśmie zostaliśmy poinformowani, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że używanie spornego oznaczenia No.5 doprowadzi do konfuzji. Wywoła wśród klientów przekonanie, że produkty spółki Vabun pod spornym oznaczeniem No.5 są produktami marki Chanel lub w jakiś sposób powiązane z Chanel, w związku z czym druga strona oczekuje m.in. zaprzestania sprzedaży produktów zawierających sporne oznaczenie No.5."

Spółka zaznacza, że w pełni przestrzega ochrony praw wartości przemysłowej i nie dopuściłoby się naśladowania czy kopiowania cudzej wartości, a podczas projektowania tych konkretnych perfum nie miało na celu czerpania z wcześniejszych dokonań Chanel.

Na poparcie swojego stanowiska spółka przedstawia istotne - według nich - różnice w obu produktach: inny znak towarowy, odmienny wygląd flakonu, a także inną barwę i zapach perfum. Samo opakowanie towaru też znacząco się różni od opakowania produktu Chanel.

Vabun informuje, że rozważy polubowne rozwiązanie sporu zaproponowane przez Chanel, czyli wycofanie ze sprzedaży tego konkretnego produktu.

Radosław Majdan zadebiutował na giełdzie w czerwcu tego roku. Niedawno spółka otrzymała od Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości dofinansowanie w wysokości 186 tys. zł. Pieniądze te mają pomóc zwiększyć eksport towarów, a także nawiązać relacje z zagranicznymi partnerami. Ale z tym Vabun będzie musiało chyba poczekać do rozwiązania sporu z Chanel.

DU

Źródło:
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (10)

dodaj komentarz
bankierkomentuje
Na dziś dzień to INWESTORZY na New Connect mozna powiedziec ze niezle zostali NABICI W BUTELKĘ i DROGIE AKCJE !!! - niestety wykres, kurs akcji i zyskownosc podstawowej dzialalnosci mówi sama za siebie:

Jak się dobrze popatrzy na stronę www Vabun to nie pierwszy WYBRYK Majdana i tej pani od polskiej ścierki już nie
Na dziś dzień to INWESTORZY na New Connect mozna powiedziec ze niezle zostali NABICI W BUTELKĘ i DROGIE AKCJE !!! - niestety wykres, kurs akcji i zyskownosc podstawowej dzialalnosci mówi sama za siebie:

Jak się dobrze popatrzy na stronę www Vabun to nie pierwszy WYBRYK Majdana i tej pani od polskiej ścierki już nie w białym kolorze. Test białej ścierki pokazuje ze jest brudna jak brudny jest interes wg. Chanella.

Chodzą słuchy po mieście ze juz druga firma się przygląda co sprzedaje Majdan i znając nature takich biznesów i biznesików, "ewentualnie podrobionych lub kopiowanych rzeczy bo to ocenić może sad" niedługo też może przesłać pismo. Wtedy już nie będzie co sprzedawać a nie sadze ze Majdana będzie stać procesować sie z korporacja jedna czy druga jak on nie jest w stanie zysku wypracować z podstawowej działalności.
Wcale to nikogo nie powinno dziwić bo fora aż PIEJĄ że ktoś cos skopiował i udaje że to jego a niestety firmy typu Chanel i inne na to nie pozwolą niezależnie co to celebryta para się tym smrodem.
Nie jeden co zainwestował w akcje tej WYDMUSZKI drapie sie po glowie jak wyjść z nich zanim firmę zamkna.

Kurs akcji nie kłamie co inwestorzy myślą o tym biznesie.

https://stooq.com/q/?s=vab&c=5m&t=c&a=lg&b=0

186 tys z PARP to jakaś kropla w morzu potrzeb zeby cos promowac za granica. na takie mniej niz przecietne perfumy nikt w zachodnich krajach nawet nie spojrzy za cene 25 EUR.
Nawet Beckham (idol Majdana i Goni ktorzy oczywiscie Beckhamom do piet nie dorastaja) lepiej to zorganizował bo jego perfumy w przeliczeniu mozna kupic za od 25zl do ok 50-60 zl - zalezy co i gdzie.

ZYSKI = kolejny raz spółka GRZEJE STRATY !!!
II kw 2018 - netto strata 51 tys zl a EBITDA 42 tys. zł (historia chyba się powtarza bo zanim ta spółka weszła na NC to chyba za najlepiej nie było - niech wypowie się Pan Majdan ile straty miał Vabun tuż przed IPO i kto pokrył DŁUG - czekamy na oficjalny komentarz.
I kw 2018 = TEZ LIPA !!! bo straty czyli od wejścia na giełdę spółka GRZEJE STRATY

https://www.bankier.pl/gielda/notowania/new-connect/VABUN/wyniki-finansowe

Kurs narazie na list z Chanel nie zareagował bo i tak spadł z 8 zł do 1.5 zl i trochę teraz odbił ale jak pojawia sie inne ewentualne oskarżenia to moze juz nie byc tak kolorowo więc nie zdziwcie się jak niedługo nie będziemy się bujać z obrotami na sesje rzędu 650 zł po cenie 50 gr za akcję.

Ciekawe komu tysiące akcji beda oddawac ci co brali po 4,5,6,7 i 8 zl a moze bedzie tak ze jak tylko skończy się lock up (jeżeli jest) to p.Majdan sypnie 1 czy 2 mln sztuk i zasypie rynek do 50 gr pokazując giełdowym PASTUCHOM kto tu rządzi i generuje gotówkę z wydmuchanego kursu.
Niebawem rynek to oceni i będzie widać po kursie. Obstawiam że do końca 2019 kurs zaliczyć dołek połowy wartości kursu z min z tego roku czyli ok 77 gr.

Jak tak będzie to potwierdzi sie ze jestesmy ciagle z SILNYM SPADKOWYM TRENDZIE kursu akcji.
_xyz
Pewnie Gocha w odwecie w swoim programie już nigdy ostentacyjnie nie popsika się kanałem 5
xiven
niedługo każde słowo w słowniku będzie opatentowane dzięki postępującemu kuriozum praw autorskich

wyobraźcie sobie wielkie licytacje słów i wyrażeń, w których bogacze na bankietach przebijają się sumami i powiększają swoje zasoby praw autorskich za którymi płyną roszczenia do opłat za korzystanie z nich

dzięki
niedługo każde słowo w słowniku będzie opatentowane dzięki postępującemu kuriozum praw autorskich

wyobraźcie sobie wielkie licytacje słów i wyrażeń, w których bogacze na bankietach przebijają się sumami i powiększają swoje zasoby praw autorskich za którymi płyną roszczenia do opłat za korzystanie z nich

dzięki postępowi w inwigilacji każdy wpis w internecie oraz odczyt treści internetowych będzie identyfikowany z twoim numerem pesel a ty będziesz dostawał rachunek za pisanie i czytanie słów i wyrażeń, jedne słowa będą tańsze inne droższe, jednych będą używać biedacy, droższe wypowiedzi będą świadczyć o zamożności

nieważne czy będziesz bogatszy czy biedniejszy, będziesz płacił haracz dla potentatów praw autorskich i pasł nową kastę oligarchów szlachciców, zachodnie lewackie regulacje prawne jakie forsuje się obecnie, wraz z postępem technologicznym sprawią że wytransferowanie 99% kapitału do 1% szlachciców będzie łątwiejsze niż kiedykolwiek

w 2077 będziecie mieli cyberpunka na żywo, chyba że zrobicie rewolucje
jendreka
Tak w ogóle co za frajerzy nabrali się na te akcje cwaniaczka.
jendreka
Całkowicie się zgadzam. Cwaniak majdanek jedzie na dobrej marce, bawiąc się w chińczyka.
silvio_gesell
Jeśli ktoś używa trademarku na wyłączność to powinien je dzierżawić od państwa, tak jak dzierżawi się kanały radiowe, bo zarówno przestrzeń nazw jak i spektrum elektromagnetyczne jest ograniczone.
pakamera
Bardziej od perfum interesuje mnie środek na porost włosów który Majdan stosuje.Chyba,że to przeszczep lub co gorsze tupecik.
search
Jesli robil przeszcep tpo pewnie z tych co rosna na jajkach i okolicach bo sa podobno mocne i kecace. Co widac na foto ze radzi silnie ulizuje krecace sie wlosy.
search
Ju ten bramkarzyna na bankierze sie darmowo reklamuje. MOgl pacac wziasc sobie inny nr wolny np 2 lub 7 jak dzien tygodnia i teraz glupa pali. I jeszcze ma do tego dofiansowanie.
zkonopko
Jakiś nowy pomysł na opatentowanie i sprywatyzowanie pisania zwrotu numer 5 po francusku przez korporację międzynarodową, bojącą się konkurencji.

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki