REKLAMA
WAŻNE

Ceny miedzi w Londynie lekko w dół po rozejmie w wojnie handlowej USA-Chiny

2025-05-13 07:23
publikacja
2025-05-13 07:23

Notowania miedzi na giełdzie metali LME w Londynie lekko spadają po rozejmie w wojnie handlowej pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami - informują maklerzy.

Ceny miedzi w Londynie lekko w dół po rozejmie w wojnie handlowej USA-Chiny
Ceny miedzi w Londynie lekko w dół po rozejmie w wojnie handlowej USA-Chiny
fot. sandsun / / Shutterstock

Miedź w dostawach 3-miesięcznych jest wyceniana po 9.511,50 USD za tonę wobec 9.520,00 USD na zakończenie sesji w poniedziałek.

Na Comex w Nowym Jorku miedź kosztuje 4,6560 USD za funt, wyżej o 0,67 proc.

Reklama

Na giełdzie metali SHF w Szanghaju miedź jest wyceniana po 77.790,00 juanów za tonę, niżej o 0,31 proc.

Negocjatorzy handlowi z USA i Chin ogłosili w poniedziałek obniżenie ceł USA dla Chin ze 145 proc. do 30 proc. na okres 90 dni, a Pekin obniżył większość ceł dla USA do 10 proc.

W Chinach już widać, że poczucie ulgi po rozmowach USA-Chiny zaczęło jednak powoli słabnąć, ponieważ część inwestorów ocenia, że porozumienie Waszyngtonu z Pekinem zmniejsza szanse na to, aby władze Chin nasiliły bodźce wsparcia dla krajowej gospodarki, co zwiększyłoby popyt na towary, w tym metale bazowe.

Na zakończenie poprzedniej sesji miedź na LME zyskała 75 USD i kosztowała 9.520,00 USD za tonę. (PAP Biznes)

aj/ pel/

Publikacja zawiera linki afiliacyjne.
Źródło:PAP
Tematy
Te konta firmowe mogą być darmowe. Sprawdź oferty banków
Te konta firmowe mogą być darmowe. Sprawdź oferty banków

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane:

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki