CBA zatrzymało pięć osób, m.in. szefową fundacji działającej na Karaibach

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w czwartek w prowadzonym od blisko dwóch lat śledztwie pięć osób, m.in. szefową polskiej fundacji działającej na Karaibach. Według nieoficjalnych ustaleń PAP chodzi o Katarzynę I., szefową fundacji Moja Dominikana.

(CBA)

Agenci CBA z delegatury w Lublinie zatrzymali założycielkę i prezes polskiej fundacji działającej na Karaibach, biznesmena, prezes spółki księgowej i dwie inne osoby. Do zatrzymań doszło w prowadzonej od dwu lat przez CBA sprawie - powiedział PAP Kaczorek. Osoby te usłyszą zarzuty w nadzorującej śledztwo Prokuraturze Regionalnej w Warszawie śledztwo w tej sprawie - dodał.

Nasze wielowątkowe śledztwo wielowątkowe dotyczy m.in., tzw. prania pieniędzy na kwotę kilku milionów zł, które miały przechodzić m.in. przez konta fundacji zatrzymanej w czwartek pani prezes - wyjaśnił PAP Kaczorek. Zaznaczył, że były to m.in. pieniądze z niezasadnych wypłat dla zatrzymanego biznesmena.

W innym wątku śledztwa prezes fundacji podejrzewana jest o powoływanie się na wpływy w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Zatrzymana pani prezes miała podjąć się - w zamian za pieniądze dla fundacji - uzyskania polskiej wizy dla kilku obywateli jednego z państw z Bliskiego Wschodu - mówił PAP.

Fundacja miała też wystawiać puste faktury VAT na rzecz zatrzymanego biznesmena - uważają śledczy.

Przeszukaliśmy miejsca pracy, miejsca zamieszkania, i inne pomieszczenia należące do zatrzymanych, warszawską siedzibę fundacji, siedziby biur rachunkowych i firm współpracujących - powiedział PAP.(PAP)

autor: Aleksander Główczewski

ago/ pko/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne