CBA zatrzymało kolejne trzy osoby ws. GetBacku

2019-11-21 09:52
publikacja
2019-11-21 09:52

Funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA zatrzymali kolejne trzy osoby w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości w działaniu grupy GetBack - podało CBA w komunikacie. Wśród zatrzymanych jest były członek zarządu GetBack oraz były wiceprezes i prokurent Trigon TFI.

/ fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu

Ustalenia śledczych CBA wskazują, że zatrzymane osoby w sierpniu 2017 roku reprezentując Trigon TFI zawarły umowę ramową z GetBack.

"W jej wyniku zobowiązano się powierzyć spółce GetBack na wyłączność obsługę portfeli wierzytelności nowo utworzonych funduszy sekurytyzacyjnych zarządzanych przez to towarzystwo. Nowe fundusze nigdy nie powstały, a w wyniku podpisania umowy ramowej GetBack S.A. poniósł co najmniej 49 mln zł straty" - podano w komunikacie.

Śledztwo w sprawie GetBack prowadzone jest w kilku wątkach. Dotychczas zarzuty usłyszało 56 osób. Zatrzymane osoby zostaną przewiezione do Prokuratury Regionalnej w Warszawie, gdzie usłyszą zarzuty. (PAP Biznes)

sar/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (2)

dodaj komentarz
staryznajomy
Pierwszy właściciel pieniaczu nie przyczynił się do problemów spółki Getback.
Twoim tokiem rozumowania to sprzedajesz samochód a nowy właściciel spowoduje nim wypadek z powodu nieprawidłowego użytkowania i co ? Ty masz problem jako były właściciel czy ten co nim obecnie kierował!
gerth
Jakie nieprawidłowości, pomysłodawca i pierwszy właściciel firmy chyba na tym zarobił więc o co chodzi??

Powiązane: Kłopoty GetBacku

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki