REKLAMA

Bitcoin pomoże ukryć majątek przed rozwodem

2014-06-03 13:10
publikacja
2014-06-03 13:10

Bitcoin ze względu na swój wirtualny charakter oferuje inwestorom względną anonimowość. Jest go trudniej powiązać z właścicielem niż konto bankowe czy udziały w spółkach. Tę właściwość chcą wykorzystywać rozwodnicy – donoszą zagraniczne media.

Takim przedmiotem spraw coraz częściej zajmują się prawnicy w Wielkiej Brytanii. – Coraz więcej zapytań od rozwodzących się mężczyzn pojawia się na forach poświęconych bitcoinowi – mówi londyńska prawniczka dla Financial Times.

W przypadku rozwodu prawo na Wyspach działa na korzyść kobiety, nawet jeśli nie wniosła ona do małżeństwa swojego majątku. Sędziowie zazwyczaj dzielą wszystko po równo między żonę i męża. Prawnicy zajmujący się sprawami rozwodów ostrzegają, że elektroniczna waluta może być stosowana do ukrywania aktywów przez współmałżonka.

Bitcoin umożliwia również błyskawiczne przesyłanie pieniędzy między portfelami internetowymi, przez co trudno jest udowodnić ich przynależność. Jeśli ten proceder będzie postępował, konieczna będzie aktualizacja prawa – sugerują brytyjskie media. Jak podają, w Stanach Zjednoczonych sądy już zaczynają wydawać nakazy wyszukiwania aktywów w postaci walut cyfrowych.

Źródło:
Tematy
Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Komentarze (8)

dodaj komentarz
~autorze
A jakie waluty dzisiaj mają chociaż częściowe pokrycie w złocie? Dzisiaj są tylko pieniądze filucjarne, czyli to takie waluty, które mają wartość, bo ludzie myślą że mają wartość. W tym wypadku różnica między innymi walutami a bitcoinem jest taka, że mając inną walutę w postaci gotówki, masz w ręce wartość tyle, co kawałek papieru A jakie waluty dzisiaj mają chociaż częściowe pokrycie w złocie? Dzisiaj są tylko pieniądze filucjarne, czyli to takie waluty, które mają wartość, bo ludzie myślą że mają wartość. W tym wypadku różnica między innymi walutami a bitcoinem jest taka, że mając inną walutę w postaci gotówki, masz w ręce wartość tyle, co kawałek papieru na którym jest wydrukowany.
~sasa
bitcoiny są jak dolary, nie mają żadnego pokrycia.
~KW
BTC może służyć do różnych rzeczy i nawet nie jesteśmy dziś w stanie wymyślić do czego. Tak jak twórcy protokołu TCP/IP nie śnili nawet o You Tube czy Facebook.
Ludzie dowiedzcie się co to jest Bitcoin, poczytajcie opinie banków (BoF, CITY), posłuchajcie opinii analityków. Piszecie bzdury, które wynikają z niewiedzy. Za rok może
BTC może służyć do różnych rzeczy i nawet nie jesteśmy dziś w stanie wymyślić do czego. Tak jak twórcy protokołu TCP/IP nie śnili nawet o You Tube czy Facebook.
Ludzie dowiedzcie się co to jest Bitcoin, poczytajcie opinie banków (BoF, CITY), posłuchajcie opinii analityków. Piszecie bzdury, które wynikają z niewiedzy. Za rok może dwa jak wreszcie zrozumiecie, będzie wam normalnie wstyd :))))). Czego wam serdecznie życzę :))
~heh
BTC to żaden pieniądz tylko zera i jedynki w postaci bitów na czyimś serwerze, w niczym nie ma pokrycia, wahania kursu zależą od chwilowej mody, siła nabywcza BTC zależy od WIARY ludzi że ma jakąś wartość bo tworząc ją nikt nie zamieniał np. złota czy srebra na te bity gdzie później można by było je spowrotem wymienić na coś co jest BTC to żaden pieniądz tylko zera i jedynki w postaci bitów na czyimś serwerze, w niczym nie ma pokrycia, wahania kursu zależą od chwilowej mody, siła nabywcza BTC zależy od WIARY ludzi że ma jakąś wartość bo tworząc ją nikt nie zamieniał np. złota czy srebra na te bity gdzie później można by było je spowrotem wymienić na coś co jest realne i ma wartość, jest jak najbardziej do wykrycia każdy ma konto jak w banku, zlecając przelew ślad po naszym IP gdzieś zostaje transakcja jest rejestrowana, każdy BTC jest policzony i komuś przypisany, coś jak bank tyle że wyłącznie przez internet i poza wymianą na produkty nie ma pokrycia w pieniądzach, chcesz ukryć kasę przed małżonkiem? kup sobie parę sztabek złota i zakop w ogródku a możesz mieć pewność że nawet twoje praprawnuki wymienią je na to co im będzie potrzeba nawet za 300lat, nawet po wojnie atomowej podczas której serwer z BTC zostanie zniszczony przez impuls elektromagnetyczny, nawet kiedy banki upadną i przestaną wypłacać kasę, nawet jak kasa straci jakąkolwiek wartość podczas hiperinflacji, złoto udowodniło że przez ostatnie 5.000 lat było jedyną pewna walutą, choć obecnie jego cena jest nieco zawyżona przez medialne nakręcanie apokaliptycznej schizy, ale teraz pojawili się naśladowcy każdy może założyć jakieś dogecoin wymyślić sobie ich ilość z sufitu i zależnie od mody czy będzie popyt czy nie ustalić cenę POWIETRZA, sam mam 1.000 sztuk frajercoin i 1szt sprzedaję za 1.000zł są chętni?
~cxcx
Bitcoin nie jest w stanie czegokolwiek przesyłać ani czegokolwiek ukrywać. Kupujac BTC kupuje sie gwarantowaną stratę całości kapitału, o ile nie podrzuci się tego jaja zgnilego komuś innemu na czas.
~Tadeusz
Tak właściwie, to BTC nadaje się do przenoszenia dowolnej wartości poza systemem bankowym. Coś jak gotówka, tylko wygodniejsza. Właściwie to powinno się zakazać gotówki, Bitcoina i innych kryptowalut z tego względu że pozwalają omijać podatki i ukrywać majątek. Osiągniemy wtedy ideały z roku 1984.
~xxxx
BTC nie jest w stanie przenosićżadnej wartości, ponieważ nigdy tej wartości nie jest w stanie pobrać. Byłoby to tylo możliwe poprzez zobowiazanie emitenta, a tu nic takiego nie istnieje
~jkfd
ooo rany , już nie macie komu tego SIANA opchnąć to szukacie frajerów wśród wyselekcjonowanych brakowych grup. tym razem trafiło na cwaniaków którzy nie chcą odpowiadać za swoje BŁĘDY ŻYCIOWE... kto będzie następny? ci co handlują narkotykami? członkowie mafii rządowej? czy może oriflamowcy albo mini handel internetowy używanymi ooo rany , już nie macie komu tego SIANA opchnąć to szukacie frajerów wśród wyselekcjonowanych brakowych grup. tym razem trafiło na cwaniaków którzy nie chcą odpowiadać za swoje BŁĘDY ŻYCIOWE... kto będzie następny? ci co handlują narkotykami? członkowie mafii rządowej? czy może oriflamowcy albo mini handel internetowy używanymi gaciami? :/ taka siara....

kupiliście worek ziemniaków to go teraz sobie jedzcie sami!!! po ch. nam to wciskacie na siłę?

Powiązane: Kryptowaluty

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki