REKLAMA

Allianz kupuje część Bayernu Monachium. Dług spadnie do 0

2014-02-13 09:53
publikacja
2014-02-13 09:53

Niemiecki gigant ubezpieczeniowy kupił 8,33% udziałów w Bayernie Monachium. W wyniku transakcji nowy klub Roberta Lewandowskiego pozbędzie się długów.

Za udziały w aktualnym mistrzu Niemiec i zdobywcy Ligi Mistrzów Allianz zapłaci 110 mln euro. Transakcja ma na celu mocnienie związków giganta ubezpieczeniowego z bawarskim klubem – od 2005 stadion Bayernu nosi nazwę Allianz Arena.

Środki pozyskane od sponsora pozwolą Bayernowi całkowicie spłacić dług zaciągnięty na poczet budowy stadionu. Dodatkowo klub zainwestuje w nowe obiekty sportowe dla młodych piłkarzy.

W gronie czołowych europejskich klubów piłkarskich Bayern Monachium cechuje się najzdrowszymi finansami. Przyszły klub Roberta Lewandowskiego oprócz zerowego zadłużenia może pochwalić się przemyślana polityką płacową – wynagrodzenia piłkarzy w stolicy Bawarii oscylują w granicach „zdrowego” poziomu 50% przychodów wobec europejskiej średniej 64%.

W ubiegłym sezonie Bayern wypracował 431 mln euro przychodu, o 17% więcej niż przed rokiem. Pod tym względem bawarski klub wyprzedzają jedynie Real Madryt, FC Barcelona i Manchester United.

75% udziałów w Bayernie Monachium posiadają sympatycy klubu. Pozostała część należy do długoterminowych sponsorów – poza Allianzem, w klub zainwestowały również Audi i Adidas.

/mz

Źródło:Depesza Bankier.pl: Rynki finansowe
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~knowhow
I tak się wspiera sport - najpierw zdrowa polityka finansowa klubu - później sponsoring gigantów korporacyjnych uzależniony od inwestowania w szkolenie młodzieży - nie same treningi bo to jest wszędzie ale baza treningowa, zaplecze itd. Boniek miałeś zmieniać ten beton a coś powoli stajesz się jego składnikiem !!!
~asafa
chyba błąd w tekście z tymi przychodami 431 mld euro - raczej mln

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki