Allegro wprowadza gwaranta transakcji

Allegro wprowadza gwaranta transakcji


Serwis aukcyjny Allegro wprowadził system podnoszący pewność realizacji transakcji przez kontrahentów. Zasadza się on na deponowaniu należności przez kupującego na specjalnym rachunku bankowym. Dopiero potwierdzenie odbioru przesyłki w zagwarantowanym stanie skutkuje wypłaceniem należności sprzedającemu.

Skorzystanie z systemu jest dowolne i wymaga zgody obu kontrahentów. Będzie ono kosztowało 10 zł przy transakcjach o wartości do 500 zł i 20 zł za transakcje o wyższej wartości. Allegro wprowadza rozmaite kombinacje pokrywania należności za nową usługę, którą np. może uiścić tylko sprzedający, podnosząc tym samym atrakcyjność swojej oferty. Do końca listopada nowy system realizacji płatności jest darmowy. Allegro liczy dzięki niemu na zwiększenie ilości transakcji o wyższej wartości: obrotu sprzętem komputerowym, czy Hi-Fi. Dotychczas hamowało je ryzyko wysokich strat w przypadku natrafienia na nierzetelnego kontrahenta.

Allegro ma szansę zyskać trojako: na wzmożeniu obrotu i podniesieniu średniej wartości prowizji od transakcji, na samych opłatach za system płatności i na oprocentowaniu depozytów na swoim rachunku, prowadzonym przez BRE Bank.

opr. Łukasz Dec

BiznesNet:
BiznesNet: Kolejna wspólna akcja Allegro i Agory
BiznesNet: Promocja w Allegro.pl

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.