REKLAMA

Automaty paczkowe od Allegro coraz bliżej. 1500 urządzeń do końca 2021 roku

2021-03-03 16:34
publikacja
2021-03-03 16:34
fot. DADO RUVIC / Reuters

Allegro podpisało list intencyjny z polską spółką Modern - Expo na dostawę automatów paczkowych do odbioru i nadawania przesyłek. Do końca tego roku platforma planuje budowę sieci 1500 urządzeń w polskich miastach - podało Allegro w komunikacie prasowym. W ramach pierwszej fazy spółka chce uruchomić łącznie 3000 automatów.

Podpisany w środę list intencyjny z Modern-Expo Group oznacza start produkcji pierwszej partii 1500 urządzeń, z których kupujący i sprzedający zaczną korzystać jeszcze w tym roku. Pierwsze automaty paczkowe Allegro zostaną zainstalowane w polskich miastach w połowie bieżącego roku.

"Dużą wagę przykładamy do szybkości dostaw i już teraz ok. 80 proc. przesyłek trafia do klienta w ciągu 1-2 dni od zamówienia. Mamy ambicję, żeby dostawy te były jeszcze szybsze, tańsze i wygodniejsze. Dlatego postanowiliśmy zainwestować we własną sieć automatów paczkowych, jako uzupełnienie sieci ok. 30 000 punktów odbioru i automatów dostępnych już na Allegro. Nowa sieć zapewni klientom jeszcze lepszy dostęp do tych ekonomicznych metod dostawy, oraz, w połączeniu usługami magazynowymi Allegro, które również planujemy uruchomić w tym roku, stworzy nową jakość w zakresie komfortu dostaw. W pierwszej fazie projektu planujemy uruchomić 3000 zaawansowanych technologicznie automatów paczkowych, z czego 1500 zostanie zainstalowanych jeszcze w tym roku" - powiedział Grzegorz Czapski, dyrektor ds. rozwoju w Allegro.

Sieć automatów paczkowych to kolejna inwestycja związana z usługami logistycznymi, którą Allegro zapowiedziało w 2021 roku. W drugiej połowie roku zostanie uruchomione centrum logistyczne dla firm sprzedających na Allegro w podwarszawskim Adamowie.

epo/ pel/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki