REKLAMA

Akcjonariusze ML System nie podjęli uchwały o emisji akcji serii F

2020-09-30 14:58
publikacja
2020-09-30 14:58
GPW

Akcjonariusze ML System nie podjęli uchwały o emisji akcji serii F - wynika z komunikatu dotyczącego NWZ spółki. We wtorek zarząd informował, że będzie rekomendował głosowanie przeciw uchwale w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego spółki w drodze emisji akcji w związku z podpisaniem umowy o dofinansowanie z PARP.

Latem spółka przeprowadziła emisję 729.999 akcji serii E, z której pozyskała 58,4 mln zł. Planowała jeszcze emisję akcji serii F w trybie prospektowym, o której zdecydować miało walne.

Łącznie spółka zamierzała wyemitować do 1,5 mln akcji, stanowiących do 21 proc. w podwyższonym kapitale zakładowym. Kapitał pozyskany z emisji akcji E i F miał zostać przeznaczony głównie na sfinansowanie projektu "Active Glass".

ML System podpisał we wtorek z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości umowę o dofinansowanie projektu "Active Glass – innowacyjna szyba zespolona dla branży BIPV i mobility".

Całkowita wartość projektu wynosi 181,3 mln zł, całkowita wartość wydatków kwalifikowalnych projektu 147,4 mln zł, a wartość dofinansowania wynosi nie więcej niż 88,5 mln zł. (PAP Biznes)

doa/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki