REKLAMA

23 mln zł na nagrody w NIK

2021-03-03 07:20
publikacja
2021-03-03 07:20
fot. rsooll / Shutterstock

Prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś rozdał nagrody 23 mln zł - pisze w środę dziennik "Fakt".

"Są tacy szefowie, którzy nawet w czasie pandemii nie muszą martwić się, skąd wziąć na wypłaty dla pracowników. Są pracownicy, którzy nie muszą co miesiąc drżeć o wypłaty, bo pensje, a nawet sute premie mają zapewnione nawet w kryzysie. Gdzie tak jest? W Najwyższej Izbie Kontroli" - informuje "Fakt".

"Jak ustalił +Fakt+, zarządzana przez Mariana Banasia instytucja w zeszłym roku rozdała pracownikom ekstra 23 miliony złotych!" - napisał dziennik.

Dodano, że każdy z 1566 pracowników NIK otrzymywał, oprócz pensji, dodatkowo 1224 zł nagrody. "Jeszcze więcej wypłacono wiceprezesowi NIK - średnio 3700 zł miesięcznie. W sumie na nagrody przeznaczono 23 mln zł (...) To aż o 2 miliony złotych więcej niż w 2019 r., czyli jeszcze przed wybuchem pandemii!" - podaje "Fakt".

Wypłatę nagród reguluje ustawa oraz porozumienie w sprawie podziału środków funduszu wynagrodzeń na rok 2020 zawarte 30 kwietnia 2020 r. pomiędzy prezesem NIK, a Zarządem Głównym ZZP Najwyższej Izby Kontroli - wyjaśnił wydział prasowy izby.

Gazeta zauważa, że "przeciętna płaca w instytucji Banasia to 8,6 tys. zł, a najlepiej opłacani pracownicy dostają ponad 14,2 tys. zł miesięcznie. Takich pensji dostają nie dwanaście w roku, ale aż trzynaście!" - zauważa "Fakt".

"Eldorado ma zostać w tym roku ukrócone. Rząd bowiem skasował fundusz nagród i takie premie będą mogły być wypłacone w wyjątkowych sytuacjach - nie tylko w NIK, ale w całej sferze budżetowej" - donosi gazeta. (PAP)

Autor: Marcin Musiał

mmu/ krap/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
meryt
"Eldorado ma zostać w tym roku ukrócone. Rząd bowiem skasował fundusz nagród i takie premie będą mogły być wypłacone w wyjątkowych sytuacjach - nie tylko w NIK, ale w całej sferze budżetowej"
dziki_losos
W sumie na osobę ledwo po 1000 zł nagrody to nie tak dużo. Są kraje, gdzie standardowo każdy dostaje 13 pensji, a niektóre zawody nawet i 14.
killgore
Te nagrody im się po prostu należały, prawda meryt? A za Tuska to dopiero były nagrody!
meryt
"najgłośniej o nagrodach w NIK było w 2018 roku, kiedy wyszło na jaw, że obecny prezes Krzysztof Kwiatkowski i jego trzej zastępcy otrzymali po 84,6 tys. zł ekstra-premii. Bonusy przyznali sami sobie, a formalnie zatwierdził je dyrektor generalny"
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
stachsgh
I tam to się zyje a szary obywatel musi ciąle się szczypać o wszystko i wszędzie.
https://www.youtube.com/watch?v=oVrdIXQ2g30

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki