REKLAMA

Zysk netto Grupy Bowim w '17 spadł o 13,3 proc. rdr do 18,8 mln zł

2018-04-09 18:28
publikacja
2018-04-09 18:28

Grupa Bowim miała w 2017 roku 1,13 mld przychodów, co oznacza wzrost rdr o 36,2 proc, zysk EBITDA w tym okresie spadł rdr o 7,7 proc. do 43,6 mln zł, zysk operacyjny spadł rdr o 10 proc. i wyniósł 39,5 mln zł, natomiast zysk netto spadł rdr o 13,3 proc. do 18,8 mln zł. Do 2020 r. spółka planuje zainwestować ponad 50 mln zł.

"Za nami dobry rok, w którym sprzedaliśmy wyroby stalowe za ponad 1,1 mld zł. To efekt wykorzystania dobrej koniunktury rynkowej

(...) W strukturze sprzedaży asortymentowej naszej Grupy w dalszym ciągu dominują blachy oraz rury i profile, których łączny udział w sprzedaży wynosi 60 proc." – powiedział cytowany w komunikacie prasowym Jacek Rożek, wiceprezes Bowimu.

Jak podano w komunikacie, pod koniec stycznia Passat-Stal, spółka zależna z grupy Bowim, zakończyła budowę magazynu składowego w Płocku. Jednocześnie w ostatni etap wkroczyły prace przy budowie centrum magazynowo - dystrybucyjnego w Rzeszowie. Obie te inwestycje wpisują się w opublikowaną w październiku ubiegłego roku strategię na lata 2017-2020.

"(...) Realizujemy szereg inwestycji, które w przyszłości usprawnią nasze działania, a część z nich już teraz przyczynia się do poprawy efektywności naszego biznesu. Naszą ambicją jest poprawa wyniku w 2018 roku i dalsze realizowanie przedstawionej w zeszłym roku strategii. Spodziewamy się, że koniunktura nadal będzie nam sprzyjać i że za rok będziemy mogli poinformować naszych akcjonariuszy o kolejnych dobrych wynikach" – powiedział Jacek Rożek.

W celu optymalizacji procesów magazynowo - logistycznych, a w konsekwencji zwiększenia możliwości produkcyjnych, magazynowych i transportowych, Bowim planuje zainwestować do 2020 r. ponad 50 mln zł.

"Spółka jeszcze w 2016 r. rozpoczęła modernizacje na terenie swojego centrum logistyczno-magazynowego w Sosnowcu, która zostanie zakończona w 2018 r. W kolejnych latach planowany jest zakup nowej maszyny do cięcia poprzecznego blach w kręgu, doprowadzenie bocznicy kolejowej do centrum logistyczno-magazynowego w Sosnowcu oraz inwestycje w rozwiązania informatyczne, które poprawią efektywność grupy" - napisano w komunikacie Bowimu. (PAP Biznes)

mbl/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki