REKLAMA

Żołnierze dostali podwyżki i bony na paliwo

2020-04-16 08:30
publikacja
2020-04-16 08:30

Żołnierze zawodowi dostali wysokie podwyżki, a żołnierze ochotnicy dostali bonus w postaci paliwowych kart rabatowych na stacjach PKN Orlen, bo na służbę poświęcają część swojego wolnego czasu - podkreślił w czwartek szef MON Mariusz Błaszczak.

fot. Dariusz Gorajski / / FORUM

W czwartek Błaszczak był gościem "Sygnałów Dnia" programu pierwszego Polskiego Radia. Pytany o to, dlaczego tylko żołnierze ochotnicy dostali rabat na paliwo stwierdził: "to są ochotnicy, a wiec ludzie, którzy równolegle pracują, a na służbę poświęcają część swojego wolnego czasu". Przypomniał też, że wcześniej PKN Orlen karty rabatowe przyznał - z podobnego powodu - strażakom ochotnikom.

Zapytany dlaczego PKN Orlen przyznał karty rabatowe żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT), a nie lekarzom i pielęgniarkom, Błaszczak odpowiedział: "bo to są żołnierze ochotnicy, to nie są zawodowcy". Jednocześnie zapewnił, że dba o żołnierzy zawodowych.

Podkreślił, że dostali oni "najwyższe w historii" podwyżki w ubiegłym i w tym roku. "Można powiedzieć, że średnio o 1000 zł wzrosło uposażenie żołnierza (zawodowego - PAP). (...) Chodzi o to, żeby żołnierze za dobrą służbę byli wynagradzani, a więc żołnierze zawodowi mają podwyżki w 2019 r. i w 2020 r. - szczególnie dbałem o to, żeby wynagrodzenie żołnierzy rozpoczynających służbę było konkurencyjne na rynku, żeby młodzi oficerowie, podoficerowie, szeregowi więcej zarabiali i to się udało. (...) A żołnierze ochotnicy mają takie bonusy jak karty rabatowe na stacjach Orlenu" - wyjaśnił Błaszczak.

Od 1 maja na stacjach PKN Orlen żołnierze WOT będą mogli uzyskać rabat przy kupnie paliwa. Jak poinformował PKN Orlen, program lojalnościowy będzie uprawniał WOT do indywidualnego korzystania przez członków tej formacji z rabatu w wysokości 8 gr brutto za jeden litr paliwa na wszystkich stacjach tej spółki. Jej zdaniem umożliwi im to jeszcze efektywniejsze zaangażowanie się w walkę z epidemią koronawirusa i realizację zadań zapewniających bezpieczeństwo obywatelom.

Informacja o bonusach na paliwo dla żołnierzy WOT wzbudziła dyskusję w środowisku wojskowych. Pojawiały się zarzuty, że jest to dzielnie żołnierzy, gdyż żołnierze zawodowi bonusów na paliwo nie mają. Zarzuty, że żołnierze WOT dostali taki bonus, a nie dostał go personel medyczny walczący z epidemią koronawirusa, pojawiły się ze strony polityków opozycji. (PAP)

autor: Krzysztof Kowalczyk

krz/ itm/

Źródło:PAP
Tematy
Czy to dobry moment na inwestowanie?

Czy to dobry moment na inwestowanie?

Komentarze (60)

dodaj komentarz
plutarch
Zwykła korupcja przedwyborcza i kupowanie lojalności.
1a2b
Żeby ulżyć budżetowi to proponuję wstrzymać wszelkie dotacje dla tej bany P0K0 - i ich przystawkom i innym ZSLom. I tak nie ma z nich żadnego pożytku.
oxygen
Rząd spodziewa się zamieszek dlatego policja i wojsko otrzymują bonusy. Władzę może i dostali demokratycznie, ale demokratycznie jej nie oddadzą.

Swoją drogą to ciekawe, że komentarze nieprzychylne obecnemu rządowi mające 50 plusów i 2 minusy w odstępie 10 minut dostały po 50 minusów. Tyle znaczy dla nich obywatel. Lepiej
Rząd spodziewa się zamieszek dlatego policja i wojsko otrzymują bonusy. Władzę może i dostali demokratycznie, ale demokratycznie jej nie oddadzą.

Swoją drogą to ciekawe, że komentarze nieprzychylne obecnemu rządowi mające 50 plusów i 2 minusy w odstępie 10 minut dostały po 50 minusów. Tyle znaczy dla nich obywatel. Lepiej wydać pieniądze na wojsko, hejterów czy Pegasusa do szpiegowania obywateli niż na szpitale czy walkę z epidemią.
ziom80
Też to zauważyłem, że trole całymi rojami wpadają czasami tu na forum minusować komentarze. W marcu pod jednym swoim komentarzem dostałem w 10 minut 46 minusów . Jak ja wogle śmiałem skrytykować włądzę :-)
killgore
Super, tylko tak dalej! Być może jak już się najedzą za tego tysiaka, to będą w stanie bronić IV RP przed białoruskimi harcerzami przez jakieś pół godziny :)
stefanw
Za co ta kasta dostaje podwyżki to nie wiem. Dostają masę jak za komuny pod stołem dodatków, mieszkania i wiele innych benefitów, za to że noszą zielony mundur i maszerują. Kiedyś był reportaż o mobingu w wojsku i pani oficer opowiadała, jak dostała zadanie zorganizowania planu urlopów w jednostce. W każdej normalnej firmie jest Za co ta kasta dostaje podwyżki to nie wiem. Dostają masę jak za komuny pod stołem dodatków, mieszkania i wiele innych benefitów, za to że noszą zielony mundur i maszerują. Kiedyś był reportaż o mobingu w wojsku i pani oficer opowiadała, jak dostała zadanie zorganizowania planu urlopów w jednostce. W każdej normalnej firmie jest to w stanie zrobić byle sekretarka i nikt tego nie nazywa zadaniem.
grab
Muszą przekupić ewentualnych obrońców PiS!
godojoshi
PIS po prostu chce mieć przychylność służb siłowych, bo nie wiadomo jak ludzie się zachowają za jakiś czas gdy się kapną, że są robieni przez rząd w bambuko.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki