Wielki sukces CBŚ

Nawet 70 milionów złotych mógł stracić skarb państwa na przemycie papierosów z Europy Południowej. Centralne Biuro Śledcze rozbiło grupę, która trudniła się przemytem krajanki tytoniowej i podrabianiem znanych marek papierosów.

Sześć zatrzymanych osób działało na terenie Małopolski. Policjanci z CBŚ razem z funkcjonariuszami Izby Celnej wykryli pięć magazynów z nielegalnym tytoniem. Skala procederu zaskoczyła nawet policjantów - przyznaje w rozmowie z IAR podinspektor Mariusz Ciarka - Ujawniliśmy 100 ton nielegalnej krajanki tytoniowej i 3 miliony gotowych papierosów. W magazynach wykryliśmy linie produkcyjną, zapas bibuły i filtrów. Wartość rynkowa przemyconego tytoniu to ponad 60 milionów złotych. Grupa stworzyła profesjonalne fabryki do produkcji papierosów.

Przygotowane transporty papierosów, dalej były przemycane do krajów Europy Zachodniej. W tej sprawie polscy śledczy współpracują między innymi z policją z Węgier i Belgii. Zatrzymani mężczyźni mają od 25ciu do 60ciu lat. Pochodzą z Małopolski. Usłyszeli zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej oraz nielegalnej produkcji papierosów. Grozi im do pięciu lat więzienia.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/ Paweł Pawlica/buch

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~złośliwy

niech sierściuch z mf dalej podnosi podatki

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
MARKA 0,00% 0,50
2019-12-11 11:00:00

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil