Wewnętrzny audyt w Senacie. Pierwsze nieprawidłowości

W styczniu powinniśmy poznać wyniki wewnętrznego audytu zleconego przez marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. To może być bolesny cios dla jego poprzednika - pisze środowy "Dziennik Gazeta Prawna".

(fot. Mateusz Włodarczyk / FORUM)

"Po przejęciu Senatu przez opozycję stał się on instytucjonalnym przyczółkiem, umożliwiającym prowadzenie własnej polityki wizerunkowej, legislacyjnej, a częściowo nawet zagranicznej" - napisano w gazecie.

Dodano, że marszałek Grodzki "dystansuje się jednak od takiej oceny". "To nie jest izba opozycyjna, to izba wyższa polskiego parlamentu" – podkreślił w rozmowie z "DGP". "Doceniam entuzjazm pań i panów senatorów, zwłaszcza w tej demokratycznej większości. Cieszę się, że wszyscy wiedzą, że nic już nie będzie tak, jak było. Czeka nas okres ciężkiej pracy i dużej aktywności Senatu" - dodał.

Gazeta informuje, że "w izbie trwa wewnętrzny audyt, zlecony przez marszałka". "Przypuszczalnie jego wyniki poznamy w styczniu" – zapowiada Grodzki.

"Nasi rozmówcy już donoszą o pierwszych, wciąż nieformalnych ustaleniach. Wątpliwości wzbudziły np. dokonania zawodowe pracownika, który miał pisać przemówienia byłemu marszałkowi Stanisławowi Karczewskiemu. Poproszono go o dostarczenie prac z ostatnich kilku miesięcy. Nie otrzymaliśmy ani jednej – usłyszeliśmy kilka dni temu od jednego z naszych rozmówców z otoczenia marszałka" - ujawnia "DGP".

Czytamy, że "wątpliwości wzbudziły też takie kwestie, jak podział obowiązków, np. to, że jeden dyrektor ma pod sobą ok. 30 osób, inny tylko dwie, a zarabiają podobnie, wydatek kilkuset tysięcy złotych na wciąż nieuruchomioną nową stronę internetową Senatu czy plan ściągnięcia dziecięcego zespołu z Kazachstanu na wigilię". (PAP)

ksi/ mrr/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil