W środę premier przedstawi terminarz kolejnego etapu znoszenia ograniczeń

2020-05-26 15:37, akt.2020-05-26 20:05
publikacja
2020-05-26 15:37
aktualizacja
2020-05-26 20:05

W środę rano premier Mateusz Morawiecki przedstawi terminarz kolejnego etapu znoszenia ograniczeń wynikających z epidemii koronawirusa - poinformował we wtorek na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller.

/ fot. Krystian Maj / Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Minister zdrowia Łukasz Szumowski, odnosząc się w poniedziałek do spodziewanego kolejnego etapu znoszenia obostrzeń, powiedział, że sądzi, iż zapadnie decyzja ws. zniesienia obowiązku noszenia maseczek na ulicach. Szef MZ dodał wówczas, że są trzy województwa, co do których być może trzeba byłoby się zastanowić, czy ten obowiązek utrzymać.

Poinformował też wtedy, że wraz z zakomunikowaniem decyzji ws. maseczek podane zostaną nowe informacje dotyczące możliwości organizowania wesel.

W środę zostaną przedstawione decyzje także o ewentualnym otwarciu kin i teatrów - poinformował we wtorek w Polsat News szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber.

We wtorek rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował, że pierwsze wyniki analizy nie wskazują, żeby odnotowano wzrost zakażeń w wyniku łagodzenia obostrzeń. "Poza jednym województwem – śląskim, gdzie wskaźnik reprodukcji wirusa to 1,33, w pozostałych województwach notujemy wskaźnik zachorowalności poniżej jednego, to znaczy, że jedna osoba zaraża mniej niż jedną osobę" – zaznaczył.

Autor: Mieczysław Rudy

Źródło:PAP
Tematy
Pożyczka Konsolidacyjna z RRSO 10,59%

Pożyczka Konsolidacyjna z RRSO 10,59%

Komentarze (20)

dodaj komentarz
piwic
Panie Premierze, a co z zakazem wkładania rąk do kieszeni? Nie Pan w swej łaskawości nam w końcu pozwoli_!
jes
Przecież nie ma żadnych zakazów tylko są zalecenia ...
matikos
O ile mówienie o tym że stado ma się dusić w jakimś gnówie na twarzach przez 2 lata aż Bill and partners company dadzą nam zastrzyk nadzieji na lepszy świat było bardzo głupie, tak teraz po wypowiedzeniu tylu słów jak to maski jednak pomagają deklaracji że (nakaz, zalecenie,prośba, komenda?) Będzie znoszony jest O ile mówienie o tym że stado ma się dusić w jakimś gnówie na twarzach przez 2 lata aż Bill and partners company dadzą nam zastrzyk nadzieji na lepszy świat było bardzo głupie, tak teraz po wypowiedzeniu tylu słów jak to maski jednak pomagają deklaracji że (nakaz, zalecenie,prośba, komenda?) Będzie znoszony jest już po prostu skandalem, czy Ci ludzie co dalej to noszą spadli z kosmosu czy jak?
jes
Litości z tym Gatesem. Reszta z sensem ale tych bzdur mógłbyś nie dodawać.
andrzejsebastiand
Wesela na 500+ tylko wtedy gdy córka jakiegoś posła z partii rządzącej bierze ślub
jes
Zakazy są dla ludu i demonstrantów.
Zalecenia dla władzy i pisowców.
gronostaj
Ostatni etap to wszystko powinno wrócić do normy.

Otworzą przedszkola i szkoły?
Kiedy otwarte plaże?

antykomuch
mam w d... wasze pozwolenia, nie noszę kagańca
chris200
Przywracasz mi wiarę w społeczeństwo.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki