W Indonezji odwołano ostrzeżenie przed tsunami

Indonezyjska agencja geofizyczna odwołała ostrzeżenie przed tsunami wydane wcześniej tego dnia w związku z trzęsieniem ziemi o magnitudzie 6,9, które nawiedziło w Morze Moluckie, w pobliżu indonezyjskiej wyspy Celebes.

(fot. Antara Foto/Ahmad Subaidi/via REUTERS / FORUM)

Po głównym wstrząsie nastąpiło kilka wstrząsów wtórnych. Rahmat Triyono, rzecznik Indonezyjskiej Agencji ds. Meteorologii, Klimatu i Geofizyki (BMKG), zaznaczył, że nie odnotowano powstania wysokich fal.

Według amerykańskiej agencji geologicznej epicentrum wstrząsu znajdowało się 185 km od na południowy wschód od miasta Manado, stolicy indonezyjskiej prowincji Celebes Północny, na głębokości 24 km. Według służb indonezyjskich wstrząs miał miejsce na głębokości 36 km. Wcześniej informowano, że trzęsienie ziemi miało magnitudę 7,1.

Nie podano informacji o osobach poszkodowanych.

W niektórych miastach w związku ze wstrząsami wybuchła panika. Władze zaapelowały o to, by mieszkańcy przenieśli się w wyżej położone miejsca. Media podały, że w wyniku wstrząsów niewielkim zniszczeniom uległy niektóre szpitale w mieście Ternate, ok. 130 km od epicentrum. Pacjenci zostali ewakuowani.

Indonezja znajduje się na wyjątkowo aktywnym sejsmicznie obszarze. Rocznie w tym kraju notowanych jest ok. 7 tys. wstrząsów, choć w zdecydowanej większości są one słabe i nie wyrządzają poważniejszych szkód.

ndz/ mc/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne